17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

MHP’li Fendoğlu’ndan ziyaretler

MHP’li Fendoğlu’ndan ziyaretler

MHP’li Fendoğlu’ndan ziyaretler.

24 Haziran’da gerçekleştirilen Milletvekilliği ve Genel seçimlerinde Malatya’dan MHP Malatya milletvekili seçilen Mehmet Celal Fendoğlu, TBMM’de 27’nci Dönem milletvekilliği yemin törenin ardından yasaların kabulünden sonra memleketi Malatya’ya geldi. İlk ziyaretini Darende’de gerçekleştiren Fendoğlu, MHP İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi.

 

MHP’li Fendoğlu Malatya’nın sınır ilçelerinden Darende’ye geçti. Burada vatandaşlarla bir araya gelen Fendoğlu, talepleri dinledi. Ardından milletvekili Fendoğlu, partisinin Darende İlçe Başkanı Mehmet Altun’u ziyaret etti. Burada partilileriyle sohbet eden Fendoğlu, Akçadağ’da bulunan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Sultansuyu Tarım İşletmesi müdürü Ahmet Karakeçe’yi ziyaret etti. Bir süre müdür Karakeçe’yle sohbet eden Fendoğlu, Hara’nın önemine dikkat çekti. MHP’li Fendoğlu’nun,  gelişini Topraktepe mevkiinde partililer ve parti teşkilatı coşkulu bir şekilde karşıladı. Daha sonra MHP’li Fendoğlu, partisinin İl Başkanlığına geçti. Parti teşkilatı, üyelerin ve yöneticilerin katıldığı toplantıya İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Emrah Yılan katıldı. Burada konuşan Fendoğlu, geldikleri yıla kadar çeşitli sebeplerden dolayı MHP Malatya Teşkilatı olarak meclise bir vekil gönderemediklerini belirterek, şunları söyledi:

 

“Sesimizi, derdimizi anlatacak bir vekilimiz olmadı. Tabi 24 Haziran’da tüm teşkilatımız el ele vererek bir zafer elde ettik. Tabi bizim beklentimiz daha fazlasıydı. Bu zaferi 2 veya 3 ile taçlandırmaktı ama kısmet, bir ile kaldı. Bu demek değildir ki biz bir ile yetineceğiz. Bundan sonraki süreçte önümüz açık, çalışlarımızı ona göre yapacağız. Bu saatten sonra ülkücü hareketin dirilişi olmuştur, 24 Haziran bir milat olmuştur.”

24 Haziran seçimi bittikten sonraki süreçte teşekkür ziyaretlerine çıktığını kaydeden Fendoğlu, “Teşekkür etmediğim ilçelerimiz var. Bu süreç içerisinde meclis kapandı 1 Ekim’e kadar Malatya’da olacağım. Her yere yine aynı şekilde, aynı heyecanla il başkanım, ilçe başkanım, kadın komisyonlarım hep beraber gidip ziyaret edip dertlerini dinleyip mecliste ses olabilecek arşivlerini hazırlayacağız. Herkesin rahatlıkla ulaştığını ve temasa geçtiğini ve bunu da dile getirdikleri için bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Cumhur ittifakının seçimden sonra da devam ettiğinin ifade eden Fendoğlu, “Bizim ittifakımız Bir süreçlik, bir seçimlik ittifak değil devletin bekası söz konusu olduğunda Türk milleti liderlerinin arkasından durur. Önce devletim, milletim sonra partim diyen bir Genel Başkanın mecliste bir vekili olmaktan gurur, onur, şeref duyarım. Bizler 49 tane çeri, ülke eri, davasını meclise taşıyan ülküdaşlarız bizler orada olduğumuz süre içerisinde devlete diz çöktürmeye kalkanlar hüsrana uğrayacaktır. Bizler de orada olduğumuz müddetçe hüsrana uğrayacaklar. Bugün itibariyle Darende teşkilatımızla birlikte yaptığımız toplantıda 30 Haziran 2019 seçim startını verdik. Çok başarılı sonuçlar alacağız. Bu sonuçların yansıması da Büyükşehir’e yansıyacak. Burada her ülküdaşım yeter ki inansın. Seçim boyunca söylediğim sloganı her yerde söyledim ‘inanırsanız olacak’, inanmazsanız kaybedersiniz. Bizler inandık tüm dava arkadaşımızın da inansın bu kez belediyede de başaracağız Allah’ın izniyle. Ben bu kısa süre içerisinde bir önergeye imza attım uzman çavuşlarına özlük haklarıyla ilgiliydi ama bu önerge kabul edilmedi. Danışman arkadaşlarımızın şuanda Malatya’nın sorunlarıyla ilgili araştırma önergesi hazırlıyorlar o inşallah hayata geçtiği takdirde ben AK Parti milletvekilleriyle beraber el ele Malatya ile ilgili ne sorun varsa buna çözüm bulmaya çalışacağız” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.