TürkiyeSON - 07.05.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Milletvekili Mehmet Fendoğlu Başbuğ Alpaslan Türkeşin 24. Ölüm Yıl Dönümünde Bir Mesaj Yayınladı

Milletvekili Mehmet Fendoğlu Başbuğ Alpaslan Türkeşin 24. Ölüm Yıl Dönümünde Bir Mesaj Yayınladı
Reklam

MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU, CENNET MEKAN MERHUM BAŞBUĞ ALPASLAN TÜRKEŞ’İN VEFAATI’NIN 24. ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE BİR MESAJ YAYINLADI.

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu mesajında;

“Türk Dünyasının Başbuğ’u, Ülkücü hareketin ve Milliyetçi  Hareket Partisinin Kurucu Lideri 4 Nisan 1997 tarihinde, fani hayattan ebedi âleme arkasında gözü yaşlı milyonlar bırakarak göçen, Cennet Mekan  Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in Hakka yürüyüşünün akabinden geçen 24 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde, fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı canlılıkla önümüzdedir.

Türk Dünyasının Başbuğ’u, Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş, 80 yıllık hayatının hemen hemen tamamını ülkülerine vakfetmiş bir şuur, gönül ve dava insanıdır.

Attığı her adımı millet yararına, söylediği her sözü vatan lehinedir.

O, yalnızca son yurdumuzla sınırlı kalmayan, Türk’ün yaşadığı her yere umut güneşi gibi doğan milli bir heyecan, milliyetçi bir kılavuz ve Türk-İslam medeniyetinin yılmaz bir savunucusudur.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş zamanının kabuklarını kıran, çağına damga vuran, Türk-İslam ülküsünü bayraklaştıran inanmış bir dava insanıdır.

Türk Milletinin yetiştirdiği en büyük Devlet Adamlarından biridir.

Yüce dinimizin buyruklarından hiçbir zaman ödün vermemiş, zorlukları Cenab-ı Allah’a sığınarak ve milletimize güvenerek aşmaya çalışmıştır.

O, herşeyden önce yüksek bir şahsiyet sahibi kişi olarak, kendisini adadığı Türk milletinin; mutluluğu ve esenliğini, Türklüğün itibarını, haysiyetini ve varlığını korumak için insanüstü bir çaba göstermiştir.

Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in tavizsiz, milli, donanımlı, sağlam ve tutarlı siyaseti, Türkiye’nin geleceği ve Türk milletinin kardeşliği için hep ümit kaynağı olmuştur.

Türk milliyetçileri, Rahmetli Başbuğumuzun manevi rehberliğinde kuruluşunun 100. yılı olan 2023’te Türkiye’yi lider ülke olma hedefine inşallah ulaştıracak ve Türk milletinin önündeki tüm bariyerleri bir bir yıkacaktır.

Bu hedefe ulaşmak, Başbuğumuzun siyasi mirası, bizim de ona olan gönül ve dava borcumuzdur.

Bu vesile ile kalplerimizdeki yeri, gönlümüzdeki zirvesi asla değişmeyecek olan Cennet Mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’e  ve bugün hayatta olmayan bütün dava arkadaşlarımıza, tüm şehitlerimize bir kez daha Cenab-ı Allah’tan Rahmet diliyorum. Hepsini, minnet ve şükranla anıyorum.

Ruhu şad, kabri nur, mekânı cennet olsun.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: