TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Milli Mücadele’nin Kadın Kahramanı Sahnelenecek

Milli Mücadele’nin Kadın Kahramanı Sahnelenecek

“Seher’in Kadınları; Milli Mücadelenin Kadın Kahramanı Üsteğmen Kara Fatma” Tiyatro Oyunu 1 Aralık’ta Sabancı Kültür Merkezinde Sahnelenecek

Kültürel ve sanatsal faaliyetleri sürekli destekleyen Yeşilyurt Belediyesi, sahnelendiği illerde büyük ilgi gören “Seher’in Kadınları, Milli Mücadelenin Kadın Kahramanı Üsteğmen Kara Fatma” adlı tiyatro oyununu Malatya’daki sanatseverlerle buluşturacak.

Sanatsal faaliyetlere destek vermeyi hizmet anlayışları içerisinde her zaman farklı bir yere koyduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 1 Aralık 2015 Salı günü saat 19:00’da Sabancı Kültür Merkezinde sahnelenecek olan “Seher’in Kadınları, Milli Mücadelenin Kadın Kahramanı Üsteğmen Kara Fatma” adlı tiyatro oyununa tüm Malatyalıları davet etti.

Başkan Polat, “Yeşilyurt Belediyesi olarak rutin belediyecilik hizmetleri dışında sanatsal, kültürel ve sosyal faaliyetlere sürekli destek sağlıyoruz. Belediye çatısı altında kurduğumuz tiyatro grubumuz toplumsal mesajları içeren çok önemli oyunlar sergiliyorlar. Konferanslar ve paneller başta olmak üzere ilimizdeki kültürel etkinliklerin hayata geçmesinde üzerimize düşen sorumlulukları imkanlarımız ölçüsünde yerine getirmeye özen gösteriyoruz.Sanatsal hizmetlerimiz kapsamında tüm desteği verdiğimiz “Seher’in Kadınları, Milli Mücadelenin Kadın Kahramanı Üsteğmen Kara Fatma” adlı tiyatro oyunu 1 Aralık Salı günü saat 19:00’da Sabancı Kültür Merkezinde sahnelenecek. Milli Mücadele yıllarındaki kahramanlığı dilden dile dolaşan Kara Fatma’nın hikayesinin anlatılacağı tiyatro oyunu izlemeleri için Malatyalı sanatseverleri bekliyoruz. Sanata ve sanatçıya sahip çıkmak hepimizin görevidir. Malatyalı ve Yeşilyurt’lu hemşehrilerimizi tiyatro etkinliğimizi izlemeye davet ediyoruz” dedi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
  1. malatyason dedi ki:

    aaa tamam işte

  2. malatyason dedi ki:

    evet ya haklısın

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.