TürkiyeSON - 15.06.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Milliyetçi Hareket Partisi Mhp Malatya Milletvekili Ve Myk Üyesi Mehmet Fendoğlu Orduzu Pınarbaşında İncelemelerde Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi Mhp Malatya Milletvekili Ve Myk Üyesi Mehmet Fendoğlu Orduzu Pınarbaşında İncelemelerde Bulundu
Reklam

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ(MHP) MALATYA MİLLETVEKİLİ VE MYK ÜYESİ  MEHMET FENDOĞLU ORDUZU PINARBAŞI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU.

 

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Turgut Özal Tabiat Parkı içerisinde bulunanOrduzu Pınarbaşında  Malatya Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanığlığı tarafından yapılan genel revizyon çalışmalarını inceledi.

MHP Malatya Mlletvekilli Fendoğlu devam eden çalışmaları yakından inceleyerek, Park ve Bahçeler Daire Başkanı Berkan Samanlıoğlu tarafından Orduzu Pınarbaşında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Düzenleme çalışmalarında görev alan belediye personeliyle sohbet etti.

MHP Malatya Milletvekili Orduzu Pınarbaşı’ndaki incelemeler sonrası yaptığı açıklamada;

“Bugün Büyükşehir Belediyemizin Orduzu Pınarbaşı’nda mesire alanında yapmış olduğu çalışmaları yerinde görmek üzere geldik.Halihazırda Büyükşehir belediyemizin 3 tane tabiat parkı var. Turgut Özal Tabiat Parkı (Orduzu-Pınarbaşı), İnderesi tabiat parkı ve Horata tabiat parkı olmak üzere 3 tane.

4 olarak da büyük parklarımız içerisinde yer alan Kernek parkımız var. Malatyamızın tarihinde, kültüründe ve geçmişinde çok önemli yere sahip olan Kernek Parkımız bugünlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın Malatya’nın ruhuna yakışır bir şekilde eski haline getirilmesine yönelik çalışmalarıyla Malatya’da hemşerilerimizden büyük bir takdir gördüğü diğer bir park alanımızdır.

Orduzu Pınarbaşı çocukluğumuzun geçtiği geçtiği yerlerden birisiydi şu anda biraz videoda falan da çektik ama gerçek anlamda Malatya’ya Malatyalılara yakışır hale  gelmiştir. Burada emeği geçen başta Park bahçeler Daire başkanı Berkan Samanlıoğlu’na Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin başkanımıza ve emeği geçen tüm teşekkür ediyorum.

Yurtdışına gidenler bilir Avrupa’nın her yerinde  Ülkelerin en büyük övünç kaynağı parklar bahçeler, kültür alanları, sanat sokakları ve müzeleri ile övünürler.

Malatya’da bu yönde Selahattin başkanla özellikle müzeler ve mahalle kültürlerine geçmişe sahip çıkma noktasında yapmış olduğu çalışmalar yerindedir.

Bu anlamda bunu kültürel anlamda yapılan çalışmaları destekleyecek mesire alanları, tabiat parkları ile birlikte doğal yaşam alanları oluşturulması ekonomimize katkı sağlayacağı gibi  Malatyalı hemşerilerimize de kültürel sosyal yaşam alanı sağlayacaktır.

Bizlere düşen görevde birinci Vazifemiz mümkün mertebe bu yerlere sahip çıkıp doğamıza tabiatımıza ve kültür varlıklarımıza sahip çıkmak olacaktır.

Pandemi süreci bittikten sonra tüm Malatyalı hemşerilerim bu alanlarımızı gezerek ne demek istediğimizi anlayacaklardır.

Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Kadir gecesini tebrik ediyor ve ve yakın zamanda kavuşacağımız Ramazan bayramımızı tekraren en içten dileklerimle kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Park ve bahçeler Daire Başkanı Berkan Samanlıoğlu Orduzu Pınarbaşındaki incelemeler sonrası yaptığı açıklamada;

“Sayın vekilim öncelikle hoş geldiniz ayaklarınıza sağlık tabii Malatya Büyükşehir belediyesi iki buçuk milyon metrekare bir alanda hizmet etmek de park olarak en büyüklerinden bir tanesi olan Orduzu Pınarbaşı mesire alanı dediğimiz ve milli parklar Bölgesi’nin parkımız. Su kaynağımız çıktığı bölge ve çevresini genel bir revizyon yapmış bulunmaktayız.Çalışmalarımız en kısa sürede bitirilmek üzere planlanmış ve devam etmektedir. İnşallah bayramdan sonra halkımızı burada dinlenmeye,eğlenmeye ve istirahat etmeye bekliyoruz .

Teşekkür ederim ayaklarınıza sağlık.” İfadelerine yer verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: