TürkiyeSON - 25.11.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ(MHP) MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU SU BORÇLARINDAN FAİZLERİN SİLİNİP, ANA PARA ÜZERİNDEN TEKRARDAN YAPILANDIRILMASI VE TAKSİT İMKANIN SAĞLANMASINI TALEP ETTİ

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ(MHP) MALATYA MİLLETVEKİLİ MEHMET FENDOĞLU  SU BORÇLARINDAN FAİZLERİN SİLİNİP, ANA PARA ÜZERİNDEN TEKRARDAN YAPILANDIRILMASI VE TAKSİT İMKANIN SAĞLANMASINI TALEP ETTİ
Reklam

Milliyetçi hareket Partisi(MHP) Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel kurulunda söz alarak; Vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın Belediye’ye olan SU Borçlarından Faizlerin silinip, Ana Para üzerinden  tekrardan yapılandırılması ve taksit imkanın sağlanmasını talep etti.

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; “Hazine ve Maliye Bakanlığımızın dikkatine: Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğünün ilimiz sınırları içerisinde 2020 yılı itibarıyla su borcu olan abone sayısı 148.854’tür. Bu abonelerin faiz hariç anapara borcu 96 milyon 855 bin TL’dir, gecikme faizleriyse 45 milyon 215 bin TL’dir. MASKİ’nin toplam alacağı, faizler dâhil, 142 milyon 70 bin TL civarındadır. Büyükşehir Belediyesi Yasası gereği belediye meclisi faiz silme yetkisine sahip olmadığından geciken bu kamu alacağını tahsil etmekte zorluk çekmektedir. Ülkemizde yaşanan pandemi ve bölgemizde yaşanan deprem sonrasında bu konuda ilgili bakanlıklarımızın, esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın su borcu alacaklarının faizlerini silip anapara üzerinden yeniden yapılandırması ve taksit imkânı sağlamalarını talep ederim.”ifadelerini kullandı.

21.10.200 Tutanak Metin.

 

BAŞKAN – Sayın Fendoğlu…

MEHMET CELAL FENDOĞLU (Malatya) – Teşekkür ederim Sayın Başkan.

Hazine ve Maliye Bakanlığımızın dikkatine: Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğünün ilimiz sınırları içerisinde 2020 yılı itibarıyla su borcu olan abone sayısı 148.854’tür. Bu abonelerin faiz hariç anapara borcu 96 milyon 855 bin TL’dir, gecikme faizleriyse 45 milyon 215 bin TL’dir. MASKİ’nin toplam alacağı, faizler dâhil, 142 milyon 70 bin TL civarındadır. Büyükşehir Belediyesi Yasası gereği belediye meclisi faiz silme yetkisine sahip olmadığından geciken bu kamu alacağını tahsil etmekte zorluk çekmektedir. Ülkemizde yaşanan pandemi ve bölgemizde yaşanan deprem sonrasında bu konuda ilgili bakanlıklarımızın, esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın su borcu alacaklarının faizlerini silip anapara üzerinden yeniden yapılandırması ve taksit imkânı sağlamalarını talep ederim.

Teşekkür ederim.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: