TürkiyeSON - 14.07.2020 -
Türkiye Son , Malatya Son Habercilikte Son..

Muhammed Burak Kuruçay Zorlu Süreçle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Muhammed Burak Kuruçay Zorlu Süreçle İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu
Reklam

AK Parti Sivas Merkez İlçe Başkanı Muhammed Burak Kuruçay, tüm dünyayı derinden etkileyen bu zorlu süreçle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kuruçay yaptığı açıklamada;

Küresel bir kriz haline gelen Covid-19, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde devletimizin tüm birimleriyle insanüstü bir gayretle mücadele etmeye devam ediyor. İlimizde de koronavirüse karşı tüm çalışmalar Valiliğimiz ve Belediyemiz öncülüğünde büyük bir titizlikle yürütülüyor. Bu kapsamda Valiliğimiz, İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri doğrultusunda yurt dışından gelen vatandaşlarımızı büyük bir hassasiyet içerisinde karantina altına alınmasını, şehrin genelinde tedbirlerin uygun bir şekilde uygulanmasını sağlıyor. Sivas Belediyemiz ise şehrimizde bulunan tüm cadde, sokak, mahalle araları ile kalmayıp kurumları tek tek ilaçlama ve dezenfekte işlemlerine aralıksız devam ediyor. Ayrıca Hayat Ağacı Derneği vasıtasıyla 65 yaş üstü ihtiyaç sahibi kıymetli büyüklerimizin evlerine bizzat temel gıda ve yardım malzemelerini ulaştırıyor.

AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı olarak bizler de sürecin en başından beri Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın direktiflerini, Sağlık Bakanımızın tüm önerilerini dikkate alarak değerli Sivas halkına koronavirüs önlemleri hakkında Sosyal Medya aracılığıyla ve SMS yoluyla gerekli bilgilendirmeleri sıklıkla yapıyoruz. Ayrıca hali hazırda planlamasını yaptığımız, sokağa çıkma sınırlandırmasında bulunan 65 yaş ve üstü değerli büyüklerimizi tek tek telefonla arayıp kendilerini süreçle ilgili bilgilendirmek ve Merkez İlçe Başkanlığı olarak her daim büyüklerimizin yanında olduğumuzu belirtiyoruz. Ayrıca, kıymetli büyüklerimize dışarı çıkma yasağı verilmesindeki amaç onların insanlara hastalık yayacağı değil, dışarıdaki virüsün onlara bulaşmasını engellemektir.

Vatandaşlarımıza uyarılarda bulundu

Lütfen temizliğimize her zamankinden çok daha fazla dikkat edelim. Mümkün olduğunca evlerimizden dışarı çıkmamaya özen gösterelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı, koronavirüse karşı alınan yeni tedbirleri dikkate alıp harfiyen uyalım. Devlet büyüklerimizin vermiş olduğu bilgiler dışında asparagas haberleri dikkate almayalım. İnanıyorum ki bu süreci hep birlikte daha da güçlenerek atlatacağız. Evde kalarak çevremize ve ailemize karşı daha güzel yarınlar bırakacağımızı unutmayalım diyerek sözlerine son verdi.
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: