TürkiyeSON - 07.06.2023 -

ÖĞRENCİLER ÇAMAŞIR MAKİNESİNE KAVUŞTU

ÖĞRENCİLER ÇAMAŞIR MAKİNESİNE KAVUŞTU

Sivas’ta öğrenciler kaldıkları öğrenci evinde çamaşır makineleri bozulunca bir aydır çamaşır yıkayamadıklarını söyleyerek, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’a Tweet attılar. “Başkanım burası öğrenci evi çamaşır makinemiz bozuldu” dediler.

Bu isteklerine cevap veren Başkan Sami Aydın “Genç arkadaşlar size yardımcıolurum ancak şartım var” dedi. “Sizden evinizin videosunu istiyorum bir vizelerden 50’nin altında not alırsanız çamaşır makinesini geri alırım” mesajı yazdı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi son sınıfta okuyan Enes Bozkuş, Muhammed Durukan ve Yasin Altundağ kaldıkları evde çamaşır makineleri arızalanıp bir aydır çamaşırlarını yıkayamadıklarını söyleyerek Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’a Twitter’den ulaştılar. “Başkanım; çamaşır makinemiz bozuldu, tamir edemiyoruz. Artık sesimizi duyun.” dediler. Başkan Aydın kısa sürede öğrencilere cevap verdi ve iki şart koştu. Kendilerine ilk olarak öğrenci evlerini tanıtan bir video çekip yollamalarını ikinci olarak da vizelerde başarılı olmalarını istedi. Aksi halde notları 50’nin altında olursa verdiği makineyi geri alacağını belirtti. Şartları kabul eden öğrenciler evlerinin videosunu çekerek yine sosyal medyadan yayınladılar ve notlarının yüksek olacağı sözü verdiler. Başkan Aydın öğrencilerin temiz ve bakımlı evlerinden dolayı tebrik etti ve hayırsever bir vatandaştan aldığı sıfır çamaşır makinesini Başkan yardımcısıyla evlerine yollayacağını söyledi. Saatler sonra kapı çalındı ve karşılarında çamaşır makinesini gören öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi. Başkan Sami Aydın sözünü yerine getirmiş ve çamaşır makinesini göndermişti. Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Özaydın ve Başkan Danışmanı Recep Toparlı öğrencilerin evine çat kapı yaparak çamaşır makinesini ulaştırdılar.

 

Çamaşır makinesini karşılarından gören öğrenciler bir daha video çektiler ve Belediye Başkanı Sami Aydın’a teşekkür ederek, “Başkanımızdan rica ettik, bizi kırmadı ve şartlarına uyarsak bize yardımcı olacağını söyledi. Bizde söz verdik, makinemiz geldi, bizi gururlandırdı. Bir aydır çamaşırlarımızı yıkayamıyorduk, inşallah bir gün bize misafir olur. Allah razı olsun. Bizlerde
verdiğimiz sözü tutarak çok çalışıp vizelerden 90 alacağız. Sivas’ta öğrenci olmak çok güzel ve şanslıyız ” dediler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: