TürkiyeSON - 09.12.2023 -

Öğrencilerden Müzeler Haftası’ etkinliği

Öğrencilerden Müzeler Haftası’ etkinliği

hidayet-ilköğretim

Hidayet İlkokulunda Sınıf Öğretmeni olan Selim Kocaslan 18-24 Mayıs Müzeler Haftası dolayısıyla öğrencileriyle birlikte Atatürk Evi Müzesini, Malatya Müzesini ve Halk Kütüphanesini gezdiklerini belirtti. Çocukların bu geziden oldukça keyif aldıklarını söyleyen Kocaaslan, gezilerin gerçekleşmesi için destek olan Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Okul Yönetimine, ziyaret esnasında güleryüzlerini ve ilgilerini eksik etmeyen müze ve kütüphane yetkililerine çok teşekkür etti.

Yaptıkları müze gezilerinde müzelerin önemi hakkında bilgi alan çocuklar daha sonra Halk Kütüphanesine geçerek, kütüphaneye üyelik yaptırıp üye kartlarını aldılar. Üyelik sayesinde çocuklar hem ücretsiz ödünç kitap alabilecekler, hem de kütüphanedeki bilgisayarları ve interneti kullanabilecekler.

Öğrencilerden Alper Semi İnce, gezide mutlu olduğunu ve ilk defa müzeye ve kütüphaneye gittiğini söyledi. Bu gezi organizasyonu için öğretmenine ve Okul yönetimine teşekkür eden İnce, kütüphaneye üye olarak sıklıkla kitap alacağını ve bol bol okuyacağını sözlerine ekledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d