TürkiyeSON - 27.03.2023 -

Öğrencilere fidan dağıttılar

Öğrencilere fidan dağıttılar

Orman Haftası nedeniyle Mehmet Akif İlkokulunda farklı etkinlikler düzenlendi. Etkinliğe Okul Müdürü Bülent Yiğit, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

DSC00009Okul Müdürü Bülent Yiğit yaptığı açıklamada “ Orman Haftasını bu yaştaki çocuklara şimdiden anlatmamız gerekli, bir fidandan ne olur ki dememek lazım Cennet ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğine katkısı büyük olacağına inanıyorum “ dedi.

2-A Sınıfının düzenlediği etkinlikte Orman ile ilgili bir tiyatro yapıldı ve şiirler okundu. 2-A sınıf öğretmeni Belgin Karaçorlu yaptığı konuşmada “Mehmet Akif İlkokulu Çevre Koruma Kulübü olarak bir kampanya başlattık “ Her çocuk bir fidan diksin, Birlikte büyüsün” bu kampanyayla amacımız siz çocuklara ağaç sevgisini ve orman sevgisini aşılamak. Sizlere dağıtacağımız ve dikeceğiniz fidanlara bir isim koymanızı istiyorum. Bahar geliyor rengarenk çiçekler açacak, bu çiçekleri annenize veya öğretmenlerinize götüreceksiniz, onları verene kadar zaten solacaklar. Unutmayın çiçekler dalında güzeldir. Bir ağaç çok şey demektir bu günden sonra çiçeklere ve ormanlara sahip çıkacağınızı biliyorum ve bunu pırıl pırıl bakan gözlerinizden anlıyorum ve sizleri sevgiyle kucaklıyorum” dedi. Etkinliğin sonunda tüm öğrencilere fidan dağıtımı yapıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: