TürkiyeSON - 29.06.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Öğrencilere mahremiyet eğitimi

Öğrencilere mahremiyet eğitimi

Hidayet İlkokulu Rehber Öğretmeni Elifcan Kırbaç tarafından okulun multivizyon sınıfında gerçekleştirilen mahremiyet eğitimleri velilere yönelik olarak yapılıyor.

 

20150304_131143Rehber Öğretmen (Psikolojik Danışman) Elifcan Kırbaç, çocuğun kendisinin ve diğer insanların özel alanlarının farkına varması ve kendi özel alanını koruması için “Mahremiyet Eğitimi” konusunun çok önemli olduğunu vurguladı. Çocukların kişiye özel bölgelerinin anlatılması, çocukların ebeveynlerin odasına girerken izin alarak girmesi gerektiğinin öğretilmesi, çocuğun elbiselerinin başkalarının yanında değiştirilmemesi gerektiği, çocukların cinsel organlarının sevgi objesi yapılmaması gerektiği, ebeveyn ve kardeşlerle çocukların aynı yatağı paylaşmamaları gerektiği, kız-erkek çocukların odalarının ayrı olmasının önemi gibi konular üzerinde duran Rehber Öğretmen Kırbaç, çocuğun istismara maruz kalması durumunda velilere birtakım önerilerde bulundu. Çocuk istismarı söz konusu olduğu zaman öncelikle çocuğun sakin bir şekilde dinlenmesi gerektiğini, asla sorgulama yapılmamasını, onu anlamaya yönelik sözler söylenmesi gerektiğini, ayrıca mutlaka bir uzmandan destek alınması gerektiğini ifade eden Kırbaç, olayla ilgili mutlaka polisin ve adliyenin bilgilendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Reklam

“Velilerimizin İlgisi Yoğun”

Okul Müdürü Aydın Çağırman yaptığı açıklamada mahremiyet eğitimlerinin çok önemli olduğunu, velilerin bu eğitimlere ciddi şekilde katılım gösterdiğini, bu sebeple duyarlılık gösteren bütün velilere çok teşekkür ettiklerini belirtti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: