TürkiyeSON - 27.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

‘Önemli projelere imza attık’

‘Önemli projelere imza attık’

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır tarafından bir yemek verildi.

MLT_9552Malatya bir otelde düzenlenen yemeğe; Vali Süleyman Kamçı’nın eşi Ayşe Kamçı ve Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın eşi Fatma Zehra Çakır’ın yanı sıra, Yazıhan Kaymakamı Hatice Bayar Özdemir, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Aynur Oğuzhan, protokol üyelerinin eşleri, ilçe belediye başkanlarının eşleri, Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyesi bayan meclis üyeleri, STK bayan yöneticileri katıldı.

KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

Reklam

Yemeğe katılan bayanları karanfille karşılayan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve eşi, yemeğe katılan bayanlara ayrıca çeşitli hediyeler de verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın öncülük ettiği kadınlar gününe özel mesaj yayınlandığı yemek sırasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır bir konuşma yaparak, tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

ÖNEMLİ PROJELER

Türkiye’de son yıllarda kadınlara yönelik önemli projelere imza atıldığını belirten Başkan Çakır, “ Son yıllarda kadınlarımız sosyal hayatta daha çok yer almaya başladılar. Bizler de meclis üyelerimiz konusunda mümkün olduğu kadar kadınlarımıza daha çok yer vermeye çalışıyoruz. Hanım kardeşlerimizin daha çok sorumluluk almaları yönünde çalışmalar yapıyoruz. Sanat Merkezimiz ile Kadın Kültür ve Spor Merkezimiz de kadınlara yönelik güzel faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Aile Danışma Merkezimiz ile aileler ve çocuklar arasındaki diyaloğu geliştiriyoruz. Semt konaklarımızda ise gençlere, çocuklara ve hanımlara yönelik birçok alanda sanatsal faaliyette bulunuyoruz” dedi.

KADINA ŞİDDET 

Son zamanlarda kadına yönelik şiddet olaylarının arttığını da vurgulayan Başkan Çakır, kadınlara karşı şiddet uygulayanları kınayarak, bu konuda herkese büyük sorumluluklar düştüğünü ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve katılımcılar yemek sonrası, Kadın Kültür ve Spor Merkezinde düzenlenen “hanımlar yarışıyor” etkinliğine de katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: