TürkiyeSON - 30.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Özgül, “Yapı kullanma izni olmayan evlere elektrik tarifesi mesken olarak düzeltilmeli”

Özgül, “Yapı kullanma izni olmayan evlere elektrik tarifesi mesken olarak düzeltilmeli”

Özgül, “Yapı kullanma izni olmayan evlere elektrik tarifesi mesken olarak düzeltilmeli”

Malatya Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ali Özgül, Yıllardır konutlarında oturan, ancak müteahhit firmaların eksiklikleri tamamlamadığından dolayı yapı kullanma izni alamayan vatandaşların elektrik ve su faturalarını olması gereken tutarın 1-2 katı daha fazla ödediğini belirterek, sorunu çözülmesini istedi.
Malatya Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Ali Özgül yaptığı yazılı açıklamada, “Bilindiği üzere yapı kullanma izni bulunmayan konutlarda elektrik tüketim parası şantiyelere uygulanan tarife üzerinde ücretlendirilmektedir. Yıllardır konutlarında oturan, ancak müteahhit firmaların eksiklikleri tamamlamadığından dolayı yapı kullanma izni alamayan vatandaşlarımıza Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın yardımcı olması gerekmektedir. Elektrik faturalarındaki son uygulama ile birlikte bu durumdaki vatandaşlarımızın faturası olması gerekenin 2-3 kadı kadar gelmektedir.” dedi.

Özgül, “Oturduğu konutun yapı kullanma izni olup-olmadığını birçok vatandaşımız bilmemektedir. Ama vatandaş konutunun Emlak Beyannamesini belediyelere verirken mesken olarak bildirip emlak vergisini mesken vergisi üzerinde ödediği halde, elektrik ve su parasını şantiye diye değerlendirilerek 1-2 katı fazlası olarak elektrik ve su paralarını ödemektedirler. Bu sorun vatandaşımızı mağdur etmektedir. Binlerce vatandaşımız bu konuda büyük bir sıkıntı yaşıyor. Tüm siyasi partilerimiz ve belediyelerimiz sorunun çözüm ortağı olmalı.” İfadelerini kaydetti.

Reklam
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: