21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Özür dilmezse suç duyurusunda bulunacak!

Özür dilmezse suç duyurusunda bulunacak!

AK Parti Malatya Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Ömer Faruk ÖZ, Türkiye-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak, CTP-BG Milletvekili Doğuş Derya’nın Meclis konuşmasında sarf ettiği sözleri için bir açıklama yaparak Derya’yı özür dilemeye davet etti.ÖMER FARUK ÖZ

Öz, “Çok ahlaksızca. Vekili Türk askerinden, TSK’dan ve Türk devletinden özür dilemeye çağırıyoruz. Özür dilemezse suç duyurusunda bulunacağım” ifadelerini kullandı.

Türkiye-KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ömer Faruk Öz, “O milletvekili Türkiye’yi ve Türk askerini hedef almıştır. Bunu bir saygısızlık olarak görmekteyiz. Esefle karşılıyoruz. Vekili Türk askerinden, TSK’dan ve Türk devletinden özür dilemeye çağırıyoruz. Ne maksatla söylediği anlaşılır değildir. O milletvekili özür dilemezse yasal girişimler başlatılacaktır. Bilinmeli ki o kişi şu anda milletvekili ise Türk askerinin yaptıkları sayesinde… Özür dilemezse ben suç duyurusunda bulunacağım” açıklaması yaptı.

ÖZ, Cumhuriyetçi Türk Partisi- Birleşik Güçler Lefkoşa Milletvekili Doğuş Derya‘nın, KKTC Cumhuriyet Meclisi’nde yaptığı konuşmada Türk askerini tecavüzcülükle suçladığını belirterek, özür dilememesi halinde suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

ÖZ, Türkiye Büyük Millet Meclisinde basına yaptığı açıklamada, Derya’nın, Türk askerini tecavüzcülükle suçlayacak kadar aciz bir şekilde Türkiye’yi hedef aldığını kaydetti.

ÖZ, “Çok ahlaksızca. Türk askerini tecavüzcülükle suçluyor. Kimse Türk askerini böyle bir sıfatla suçlayamaz. Bunu Türk askerine ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı yapılmış bir saygısızlık olarak görüyoruz. O milletvekili şunu bilmelidir ki; adada yapılan baskıları, zulümleri, katliam ve tecavüzleri sona erdirmek için adaya barışı götüren Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti sayesinde orada milletvekilliği yapmaktadır. İşin en vahim tarafı da bu milletvekili devletin imkânlarıyla Türkiye’de eğitim gördü” şeklinde konuştu.

ÖZ, KKTC’deki parlamenterlerin Derya’ya gereken tepkiyi gösterdiklerini, tepki gösteren bütün milletvekillerini tebrik ettiğini de söyledi.

Derya’yı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden özür dilemeye davet eden Öz, aksi halde KKTC Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı olarak suç duyurusunda bulunacağını söyledi.www.turkiyeson.com

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.