25.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Paralel yapıya karşı Türk dernekleri Fransa’da okul açacak

Paralel yapıya karşı Türk dernekleri Fransa’da okul açacak

Paralel yapıya karşı Fransa’da bulunan 18 Türk derneği birleşerek okul açacak.

MLT-FRANSAOKUL17 Aralık ve 25 Aralık emniyet ve yargı darbesinin ardından paralel yapıya ait yurt dışındaki okulların kapatılması gündeme geldiği şu günde, Fransa’da bulunan 18 dernek birleşerek okul açacak.

UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) üyesi Sabri Unut, yaptığı açıklamada, “ Avrupa`da bir ilki gerçekleştirerek bulunduğumuz bölgede dernekler birliğimizin öncülüğü ile burada bulunan 18 derneğimiz ile birlikte bir okul projesi başlattık. Milli Eğitim Bakan yardımcımız Sayın Orhan Erdem, Bilecik Ak Parti Milletvekilimiz Fahrettin Poyraz ve İstanbul Milletvekilimiz Osman Boyraz`ı bölgemizde ağırladık. Sayın Bakan Yardımcımız her türlü desteği devlet olarak vereceklerini ifade ettiler. Projemiz hazır inşallah en kısa sürede bulunduğumuz bölgede büyük ölçekli bir okul projesini gerçekleştireceğiz. Fransız Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile görüştük, onlarda bu projeye çok sıcak bakıyor. Açılan okulumuzla burada yetişen çocuklarımız bu kendi ülkeleri için hainlik değil, can olacaklar” dedi.

 “DARBEYİ GÖZYAŞLARI İLE İZLEDİK”

image1 (2) image1image10Fransa hükümet yetkilileri ile irtibat halinde olduklarını anlatan Unat, paralel yapının Fransa’da, Ermeni lobisi ile birlikte hareket ettiğini söyledi. Unat, “Paralel yapının yapmış olduğu karalama kampanyalarına karşı dernekler ile birlikte bu yapı ile savaşıyoruz. 17 ve 25 aralık emniyet ve yargı darbesi sadece hükümetimize yapılan bir darbe değildir, milletimizin iradesine yapılmış bir darbedir. Bu darbeyi Fransa`da bulunan yurtdaşlarımızla gözyaşları içinde izledik. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi bu bir istiklal mücadelesidir. Bu ihanet çetesinin bir an önce bertaraf edilmesi aziz milletimizin bekası için önemli olduğunu düşünüyoruz. Hükümetimizin Fransa’da yapmış olduğu başarılı çalışmaları yalnızca Türkler değil diğer ülkelerin insanları da taktir ediyor. TİKA’nın yapmış olduğu projeler var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemiz için büyük bir lider ve nimeti olarak görüyoruz”diye konuştu.malatyasoncom

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.