21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Partimizden 200 Değil, 10 Kişi Ayrıldı

Partimizden 200 Değil, 10 Kişi Ayrıldı

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Haşim Yanar, partisinin fesh edilen Malatya il örgütünden 200 kişinin MHP’ye geçtiği haberlerini yalanladı.
jYanar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada bölgenin en önemli illerinden birisi olan Malatya’da, Parti Teşkilatlarını etkin, verimli ve liyakatli kadrolarla yenilemek için başlattıkları çalışmada Büyük Birlik Partisi Malatya İl Teşkilatını 31 Temmuz 2015 tarihi itibarıyla feshettiklerini hatırlattı.

BBP Malatya İl Örgütünün fesih edilmesinin ardından, görevden alınan üyelerin MHP’ye geçtiğini belirten Yanar, “Fesih kararının çıkmasının ardından İbrahim İşleyen ve Şefik Candemir’in kendileri ile birlikte çoğu partilerine partimize üye dahi olmayan sayısı onu geçmeyen kişi ile birlikte başka bir siyasi partiye geçiş yaptıklarını biliyoruz. Ancak söz konusu siyasi partinin il başkanı tarafından ifade edilen “Büyük Birlik Partisi yönetimi görevlerinden istifa ederek partimize geçtiler. 200 kişi ile birlikte katılım gerçekleşti” diye devam eden bu beyanın ve haberin gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Böylesine yanlış bir beyanın ve siyaset yapma üslubunun söz konusu kurumun köklü bir siyasi parti olduğu gerçeğini göz önüne aldığımızda, kendilerine yakıştıramadığımızı ve talihsiz bir durum olduğunu ifade etmekten başka bir söz bulamıyoruz. Kamuoyuna arz ederiz” ifadelerine yer verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.