TürkiyeSON - 23.02.2024 -

Polat, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Polat, 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat; Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenlerin gününü kutladı

Polat, “Eğitimi Sağlıklı Olan Milletler, Geleceğe Güvenle Bakabilirler”

Başkan Polat, “Toplum ve medeniyetlerin temel unsuru olan insan yetiştirmede en önemli vazifeyi ifa edenler hiç şüphesiz öğretmenlerdir. Bu anlamda öğretmen geleceğin mimarıdır. Eğitimi sağlıklı olan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler” dedi.

POLAT, “HER ZAMAN HATIRLANMALILAR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Öğretmenlerimizin geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmek, yarınlara hazırlamak ve çağdaş dünyayla rekabet edebilir hale getirmek gibi çok önemli ve kutsal bir görevi bulunmaktadır. Onları yılda bir defa hatırlamak ve kutlamak yetmez. Yarının bilim adamları, sanatçıları, iş adamları ve daha sayamayacağız birçok alanda insanımızı öğretmenlerimiz her zaman fedakâr, her zaman özverili emekleriyle yetiştiriyor ve yetiştireceklerdir. Ülkesine ve tüm insanlığa böylesine yeri dolmaz bir hizmet sunan, mesleğine canla başla sarılmış eli öpülesi tüm öğretmenlerimize bir kez daha saygı ve hürmetlerimi sunuyorum” dedi.

POLAT, “ÖĞRETMEN SEVGİ İLE BİLGİ AŞILAR”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Öğretmen gerektiğinde anne, baba, arkadaş olur. Sabır işidir öğretmenlik, çocuğun yaşamına, geleceğine dürüstlük, saygı, sevgi, inanç, güven gibi insan yaşamına dair olmazsa olmazları sabır ve sevgiyle nakış nakış işler onu hayat denen uzun yola hazırlar. Ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren öğretmenlerimiz, saygın bir görevi yerine getirdiklerini çok iyi bilmektedirler. Emek verdikleri her bir çocuk, kendisine, ailesine, vatanına faydalı bir birey olarak yarının büyükleri arasında yerini almaktadır” şeklinde konuştu.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.