14.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Polat; “Biz Etle, Tırnak Gibiyiz”

Polat; “Biz Etle, Tırnak Gibiyiz”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Bu ülkenin birliğine ve beraberliğine kast eden bizi parçalamak isteyenlerin buna asla güçleri yetmeyecektir. Bu ülke de Kürt, Türk,  Sünni, Alevi,  Laz, Çerkez etle tırnak gibidir” dedi.YEŞİLYURT BELEDİYESİ CUMHURİYET ÖRNEK MAHALLESİ İFTAR  (3) YEŞİLYURT BELEDİYESİ CUMHURİYET ÖRNEK MAHALLESİ İFTAR  (5) YEŞİLYURT BELEDİYESİ CUMHURİYET ÖRNEK MAHALLESİ İFTAR  (6) YEŞİLYURT BELEDİYESİ CUMHURİYET ÖRNEK MAHALLESİ İFTAR  (7)

Yeşilyurt Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla Cumhuriyet Örnek Mahallesi’nde iftar verdi. İftar yemeğine AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Av. Bayram Taşkın, Başkan Yardımcıları, Encümenler ve Cumhuriyet Örnek Mahallesi sakinleri katıldı.

Burada konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Muharrem ayı dolayısıyla alevi kardeşlerimizle iftar etmek için bir aradayız. Yeşilyurt’umuz küçük bir Anadolu yansıması, her renkten, ırktan ve her dilden insanın barındığı Anadolu’nun hoş görüşünü temsil eden bir ilçemiz. Yeşilyurt’ta yaşanan bu birlik ve beraberlik herkese örnek olabilir” şeklinde konuştu.Başkan Polat, “ Bu ülkenin birliğine ve beraberliğine kast eden bizi parçalamak isteyenlerin buna asla güçleri yetmeyecektir. Bu ülke de Kürt, Türk,  Sünni, Alevi,  Laz, Çerkez etle tırnak gibidir. Dedemiz duasında çok net konuştu.  “Dinimiz İslam, Kitabımız Kuran, Nebimiz Muhammed, Ali Bizim Şahımız”  Hüseyin deyince aklımıza ayakta durmak kıyama kalkmak, zulme karşı koymak geliyor. Dün Kerbela’da Hüseyin’e Zulmedenler, ne Sünni’ydi ne Şii’ydi ne Aleviydi. Dün Kerbela’da Hz. Hüseyin’in kanını akıtanlar aslında iktidarları uğruna o peygamber torununun, bizim için en büyük seyid olan efendimizin kanını akıttılar. Bunu sadece iktidarları için yaptılar. Ama Hüseyin bile bile gitti, bile bile o yola çıktı ve sonucunun şehit olarak Allah’a gitmek olarak bildiği halde o yolda devam etti. İnşallah bizlerde bu yönüyle hepimiz, hep birlikte bu ülkenin birliğini dirliğini ve beraberliğini ifade ediyoruz. Tekrar hepinizin Muharrem Ayı’nız, Aşureniz hayırlı olsun, İftarınız mübarek olsun” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.