TürkiyeSON - 25.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Polise Yumruk Atan HDP’li Vekile Başkan Yalçın’dan Sert Tepki

Polise Yumruk Atan HDP’li Vekile Başkan Yalçın’dan Sert Tepki

Doğru Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yalçın,HDP’li vekili Sert Dille Eleştirdi. ‘Polisime yumruk atan bu topraklarda gezemez!’
İstanbul’da teröristbaşı Abdullah Öcalan’a özgürlük amacıyla HDP’nin, Kadıköy’de düzenlediği yürüyüşte HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydemir’in polise yumruk atması nedeni ile yazılı bir açıklama yapan, Doğru Parti Malatya İl Başkanı Ahmet Turan Yaçın,“Kimse benim polisime yumruk atamaz. Atan da bu topraklarda gezemez” dedi.

“Devletim Bunun Gereğini Yapmalı”

Parti Binasında basın açıklaması yapan İl Başkanı Yalçın, “Kadıköy’de bir avuç vatan haini “Apo’ya özgürlük” diye bağırdı. Orada müdahale eden devletin görevlisine de yumruk attı. Bu siyasi bir mesele değildir. Ne AK Parti’nin ne CHP’nin ne,de MHP’nin meselesi değildir. Bu ülkenin bekası meseledir. Burada iktidar da muhalefet de bir olacak. Kimse benim polisime yumruk atamaz. Atan da bu topraklarda gezemez. 550 tane milletvekili var. Yazıklar olsun. Eğer o mecliste bu sözde milletvekilini gezdiriyorsanız yazıklar olsun. Devletim bunun gereğini yapmalı. Bu ülkenin şu anda ayağa kalkmış olması lazım. Bir vekil devletin görevlisine yumruk atıyor. Benim paramla, benim arabamla atıyor” dedi.

Reklam

Başkan Yalçın;” Savcılarımızı göreve davet ediyor ddli ve idari yasal işlemlerinin baslatılmasını ve o kendini bilmez vekil yamağının vekillik dokunulmazlığı kaldırılarak adli mercilerce gerekli en ağır cezanın verilmesini bekliyoruz.”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: