19.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Ramazana İhlas ile Girmemizi Bu Ayın Samimiyetle Sürdürmeyi Aynı Samimiyet İle İftara Ulaştırmayı Nasip Eyle

Ramazana İhlas ile Girmemizi Bu Ayın Samimiyetle Sürdürmeyi Aynı Samimiyet İle İftara Ulaştırmayı Nasip Eyle
Ramazana İhlas ile Girmemizi Bu Ayın Samimiyetle Sürdürmeyi Aynı Samimiyet İle İftara Ulaştırmayı Nasip Eyle
AMİN
Ramazan alış Verişi ifadesi ne kadarda Nahoş geliyor Kulaklara …ve O alış verişin Sorumluluk bilmez egosu nasılda Kahrediyor Ramazan ile daha da Mahsunlaşan yürekleri!!!
Allah’tan gelen emri tokluk zirvesinde nasıl da bir Zevke Dönüştürürüz diye telaşa kapılan Cahiliye taburları…..
Biz aç kalmayıda öğreneceğiz aç kalan insanın çilesinide .Tokluk zevkini göz doyuran sofralara taşırken açlıktan gözlerini akıtacak yaşı kalmamış Yemenlinin Sudanlının Doğu Türkistanlının Türkmen dağı  daha nice yerdeki açlıktan yitirilen hangi mazlumun hakkı var üzerimizde…
Peygamber Efendimiz (a.s) döneminde insanlar uzun zaman yiyecek bulamazlardı. Sadece hurma yerler, su içerlerdi. Ama hasta olmazlardı. Sahabi Hz. Aişe validemize “Efendimiz zamanında evinizde ne yer ne içerdiniz” diye sormuş. Hz. Aişe validemiz de şu ibretlik cevabı vermiş; “Evimizde bazen iki üç ay geçerdi de ateş yanmazdı, ‘Esvedan(iki siyah)’ yani hurma yiyip su içerdik.
Hala anlaşılmamış gibi davrananlar aslında çok iyi bilinen Allah’ın emirlerini hiç birinde zenginlik yarıştırılamaz mal biriktirilemez ihtiyacından Fazlasını paylaşmakla emrolunur
“İnsanların mallarında artış olsun diye verdiğiniz herhangi bir faiz, Allah katında artmaz. Allah’ın rızasını isteyerek verdiğiniz zekâta gelince, işte zekâtı veren o kimseler, evet onlar (sevaplarını ve mallarını) kat kat arttıranlardır.” (er-Rum, 39)
Sıralara girip kasap reyonlarını talan ederken bunca gıda v s kalemleri poşet poşet taşırken kaç haneye ulaşabildik ?
Hepsi bize evimize nefsimizemiydi ?
Nede açmışız nede doymazmış nede Onursuzmuşuz
Biz belki Virüsten belki Depremden belki başka bir Musibetten ölmeyeceğiz ne yazık ki bu açlık korkusu bu doymazlık Vurdumduymazlık ile en son kendimizi tüketeceğiz!!! Ve Sonunda birbirimizi yiyeceğiz!!!
Aç kalın biraz daha aç kalalım!!!
Bu Ramazan Saraylarda Görkemli Villalarda Görkemli Sofralarda birbirlerini Ağırlayanlardan belki olmayacağız Fakat Hala haramizade Sırtlarını Sıvazlayanlardan olacaksak Onların hesapları yüzünden birbirimizin Kalbini kıracaksak Allah Bu virüs Depremden Daha büyük Belalar bize verir İmtihan Dünyası
Bu Ramazan Dünyadaki Bütün Mazlumlara Hayra Vesile olması dileğiyle Yüce Türk Milletinde bir an önce Uyanması niyetiyle ???
Allah uyanmış Yeniden Dünyadaki bütün Mazlumlara yardım bir Millet olarak Ramazan Bayramını bize göstermeyi Nasip etsin
Paylaşın paylaşalım insanlığımızı .
Vesselam
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.