27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Rektör Ahmet Kızılay MGC’yi Ziyaret Etti

Rektör Ahmet Kızılay MGC’yi Ziyaret Etti

İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay MGC’de konuştu

 

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, onkoloji hastanesinin ihale sürecinin başladığını belirterek “Üniversitemizdeki 6 aydan bu yana yaptığımız çalışmaları basın mensuplarımızla bir araya gelerek anlatacağız” dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızlay Cemiyet Başkanı Haydar Karaduman ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı. MGC Başkanı Haydar Karaduman, Malatya İnönü Üniversitesi ve Turgut Özal Tıp Merkezinin iki Cumhurbaşkanımızın ismini taşıyan Malatya’nın en önemli değeri olduğunu belirterek “Üniversitemizle gurur duyuyoruz. Önemli bir hizmet veriyor hem eğitim hem de sağlık alanında. Üniversitemiz rektörünü Cemiyetimizde ağırlamak bizler onur vermiştir. Sayın Rektörümüz Üniversite de başarılı olacaktır” dedi.

“43 BİN 500 ÖĞRENCİMİZ VAR”

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yönetim Kurulunu ziyaret ederek Üniversitenin çalışmaları hakkında bilgiler vermek istediğini belirterek “Cemiyetimiz Malatya’nın köklü kuruluşlarından biridir. Sayın Başkanımız Haydar Karaduman ve arkadaşları burada önemli çalışmalar yapıyor. Bu gün Cemiyetimizi ziyarete geldik. Üniversitemiz 43 bin 500 öğrencisiyle 42 yıllık bir kuruluştur. 1975 Yılında kuruluş yasasında Türkiyenin 14.’üncü Üniversitesi olmasına rağmen bu gün bu sıralamanın çok gerisindedir. Üniversitemizi Karaciğer Naklinde Dünya birincisi yapmak istiyoruz. Organ Nakli ve İlik naklinde de oldukça iddialıyız. Kalp nakli içinde çalışmalarımız sürüyor” dedi.

“ONKOLOJİ HASTANESİ SÜRECİ BAŞLADI”

Malatya’ya Onkoloji Hastanesi kazandırmak içinde son aşamaya geldiklerini kaydeden Kızılay “Onkoloji Hastanesi için ihale süreci başladı. Bu hastane ile birlikte Kanser Hastalarının geleceği bir merkez olacak. Bu konuda çalışıyoruz. Biz yeni dönemde çok güçlü bir ekip kurduk hastane yönetimi ekibimiz gelir gider dengesini başa baş denk gelmesi haline getirilmesi gayreti içerisinde bu manada epeyce mesafe aldık. Fakat bu eski borçlarımız içerisinde hükümetimizden güçlü bir destek talep ediyoruz” diye konuştu.

“ÜNİVERSİTEMİZE GELMEK İSTEYENLER VAR”

Turgut Özal Tıp Merkezinin yıldız Hocalarından Prof.Dr. Ramazan Özdemir’in Üniversiteden ayrılma kararını da değerlendiren Rektör Prof.Dr. Ahmet Kızılay “Ramazan Hoca benin yakın arkadaşım ve dostum. Ayrılmasını ben asla istemem, kalmasından yanayım. Ancak çocukları İstanbul’a gitmek istediğinden kendisi de emekli olarak ayrılmak istediğini söyledi. Henüz son kararını vermedi ama kalmasından yanayız. Bunun dışında gidecekler var demek doğru değil. Aksine Üniversitemize gelmek isteyen çok sayıda bilim adamı var. Bunun yanında biz yıldız olan değerlerimizi, Üniversitenin bel kemiği olan Ramazan Özdemir gibi arkadaşlarımızın Üniversite kalmasından yanayız” ifadelerini kullandı.

Rektör Kızılay yakın zamanda Üniversitede basın mensuplarıyla geniş katılımlı bir toplantı yaparak çalışmalarını anlatacağını da ifade etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.