TürkiyeSON - 30.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Sarıcıoğlu Mahallesine kazandırılan ‘Muhtar Evi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Sarıcıoğlu Mahallesine kazandırılan ‘Muhtar Evi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

BATTALGAZİ’DEKİ MUHTAR EVİ HİZMETE GİRDİ
Vatandaş ile köprü kurma görevini üstlenen muhtarların hizmet kalitelerini arttırmaları için Battalgazi Belediyesi ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığıyla Sarıcıoğlu Mahallesine kazandırılan ‘Muhtar Evi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Battalgazi’nin muhtelif mahallelerinde halkın gereksinimlerine cevap verme konusunda hizmete açtığı muhtar evleriyle vatandaşın işini kolaylaştıran Battalgazi Belediyesi, ihtiyaç duyulan her mahalleye muhtar evi kazandırmaya devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığıyla Battalgazi Belediyesi tarafından devleti temsil görevini yürüten muhtarların vatandaşla birebir görüşmesi ve daha rahat ve konforlu ortamlarda bu hizmeti verebilmesi amacıyla Sarıcıoğlu Mahallesine kazandırılan Muhtar Evi, düzenlenen açılış töreni ile hizmete açıldı. Düzenlenen açılış törenine; Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Battalgazi İlçe Kaymakamı Abdül Kadir Duran, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Doğru Parti İl Başkanı Ahmet Turan YALÇIN, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mesut Samanlı, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, Siyasi Parti temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Muhtarlar, Meclis üyeleri, Birim müdürleri, mahalle sakinleri ve çok sayıda davetli katıldı.
MUHTAR YÜCEL: “EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Törenin açılış konuşmasını yapan Sarıcıoğlu Mahalle Muhtarı Fatih Yücel, Muhtar evi yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, şunları söyledi: “Bugün mahallemizin en büyük eksiği olan Muhtar evimizi hizmete açıyoruz. Mahalle olarak çok güzel bir hizmete kavuştuk. Aile hekimliğimizin ardından mahallemize kazandırılan muhtar evi yapımında da emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
BAŞKAN ÇINAR: “BATTALGAZİ’YE HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”
Hizmete açılan muhtar evinin hayırlı olması temennisinde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Battalgazi Belediyemiz gibi bizde Yeşilyurt bölgemizde çok sayıda muhtar evi yaptık. Bugünde ilimizde yeni bir muhtar evinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Sarıcıoğlu mahallesi güzel bir muhtar evine kavuşmuş. Bu mekan inşallah yapılacak hizmetlerle taçlanır. Hayırlı ve uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
BAŞKAN GÜDER: “HER DAİM MUHTARLARIMIZIN YANINDAYIZ”
Battalgazi’ye kazandırılan muhtar evleri ile mahalle sakinlerinin muhtarlara daha kolay ulaşabileceğini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, çağımızda muhtarlık gibi önemli bir görevin eski usullerle değil, bilgisayar ortamında ve kendi binalarında yapılması gerektiğini söyledi. Başkan Güder, “Battalgazi Belediyesi olarak muhtarlarımız en iyi şartlarda görev yapsın diye biz de elimizden gelen mücadeleyi yapıyoruz. İstiyoruz ki en güzel mekanlarda en iyi şartlarda vatandaşa hizmet etsinler. Vatandaşa hizmet için bu alanlar önemli. Malumunuz muhtarlarımızın herhangi bir bütçesi yok. Bu noktada muhtarlarımıza yardımcı olmak yerel yöneticilerin görevi. Sarıcıoğlu mahallemizin muhtar evi ihtiyacı vardı, bunu gidermek için hemen bir çalışma başlattık. Bu çalışmamızda Malatya Büyükşehir Belediyemizin ciddi katkısı oldu. Selahattin Gürkan başkanımız teşekkür ediyorum. Her daim muhtarlarımızın yanındayız. Mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz Muhtarlarımızın rahat etmesi, fiziki ortamın daha iyi olması için yürüttüğümüz çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz. Rabbim hayırlı ve uğurlu etsin” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: