TürkiyeSON - 16.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Şehir Merkezinde Su Kaybına Neden Olan Borular Değişiyor

Şehir Merkezinde Su Kaybına Neden Olan Borular Değişiyor

Şehir merkezinde 40 yıldan buyana hizmet veren ancak eskimesinden dolayı sık sık arızalanan ve su kayıbına neden olan içme suyu boruları değiştiriliyor.

 

GASKİ Genel Müdürlüğü tarafından şehrin değişik bölgelerinde yapılan araştırmalar neticesinde eskimiş olan öngermeli beton borular çelik borular ile değiştiriliyor.

 

İlk etapta Zübeyde Hanım Bulvarı’nda 200 metrelik kısmı yenileyen GASKİ görevlileri; devamında 1 kilometrelik Fevzi Çakmak Bulvarı’nın içme suyu borularını değiştiriyor.

 

SU KESİNTİSİ YAPILMAYACAK

 

Hem Kartalkaya Barajı’ndan şehire gelen eski su borularını değiştirdiklerini hem de şehir içinde bulunan eski su borularını değiştirdiklerini ifade eden GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, “Tabi bunu gerçekleştirirken herhangi bir su kesintisine gitmiyoruz. Hem eski boruları değiştiriyoruz hem de şehrin içme suyunu sağlıyoruz. Bu değişimleri yaparken vatandaşlarımız rahat olsunlar, hiçbir su kesintisine gitmiyoruz” dedi.

 

Daha sonra Fikri Paşa Caddesi ile Hasip Dürrü Cadesi’nde 2 kilometrelik kısımda içme suyu borularını değiştirecek olan GASKİ, kentin diğer alanlarındaki eskiyen boruları da değiştirecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: