21.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

‘Şehrin sorunlarını bilen insanlar’

‘Şehrin sorunlarını bilen insanlar’

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı’na katılmak üzere Malatya’ya gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

DSC_7539Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı’na katılmak üzere Malatya’ya gelen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca ve Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti Derneği yönetimi, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

’71 ilde şubemiz var’

Ziyarette konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca, “Türkiye Gazeteciler Federasyonu Türkiye’de basın kuruluşları içinde en büyüğü. 71 ilde şubemiz var. Azerbaycan’da 4, Kıbrıs’ta 3 üyemiz var. Şu an da Türk devletler üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca Dünya Gazeteciler Federasyonu kurduk. Bu yönden de bu teşkilatlandırmayı Türkiye ve Türk devletleri içinde iyi bir yere getirmeyi planlıyoruz. Başkanlar konseyimiz yılda 4 defa toplanıyor. 3 ayda bir, bir ilde toplanıyoruz. 48’ncisini Malatya’da yapıyor olmamızdan dolayı mutluyuz. Türkiye’nin en kaliteli basınına sahip bir ilimiz. Bu vesile ile yeni bir teşkilatlandırmayla bir cemiyet oluşturuldu. Bu vesile ile biz hem Malatya Cemiyet başkanına ve başkanlar konseyine destek veren sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

‘Gazetecilik mesleği kamusal bir görevidir’

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Malatya’mıza hoş geldiniz diyorum. Gazetecilik mesleği kamusal bir görevdir. Toplumdaki hadiseleri tarafsız bir şekilde insanlara aktarılması konusunda önemli bir kamu görevi ifa ediliyor. Biz Malatya’daki televizyoncu ve gazetecilerimizin çalışmaları gerçektende takdire şayandır. Mesleğin ahlaki çerçevesi içerisinde, Malatya şartlarında,sorunları çok olmasına rağmen sorunlarını Malatya ve ülkenin sorunlarının gerisine iterek toplumsal konulara gerekli hassasiyet örneği gösteren televizyoncu ve gazetecilere sahibiz. Bu vesile ile sizleri burada ağırlamaktan dolayı memnuniyetimi belirtmek isterim” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.