TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Selvi: Arguvan hububat ambarı yapılacak

Selvi: Arguvan hububat ambarı yapılacak

Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü Ali Selvi “Arguvan Malatya’mızın Hububat ambarıdır. Bu yıl kış dönemi yağışlarının bol olması nedeniyle susuz tarım yapılan yerlerdeki hububat veriminin fazla olacağı kanaatindeyim”1

Son seçimlerde Arguvan Ziraat Odası Başkanı seçilen Turan Aslantürk, Malatya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  İl Müdürü Ali Selvi’yi makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Arguvan’ın Malatya tarımı için önemli bir yeri olduğunu belirten İl Müdür Ali Selvi, “Arguvan Malatya’mızın Hububat ambarıdır. Bu yıl kış dönemi yağışlarının bol olması nedeniyle susuz tarım yapılan yerlerdeki hububat veriminin fazla olacağı kanaatindeyim. Tabi ki bu bölgemizin ilkbahar döneminde de yeterli yağışı almasıyla birlikte rekolte yüksek olacaktır. Arguvan’da nadasa bırakılan arazi miktarı çok fazla. Bu arazileri değerlendirip özellikle yem bitkileri yetiştirerek, hayvancılığa olan katkıyı arttırmamız lazım. Yeni seçilen başkanımızın gayretli yaklaşımları, Arguvan’da daha verimli üretim yapılacağını göstermektedir. Bizlerde İl ve İlçe müdürlüğü olarak üzerimize düşenleri yapmaya hazırız. Her zaman üreticilerimizin yanındayız. Arguvan Ziraat Odası Başkanımız Turan Bey’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür eder, görevinde başarılar dilerim” dedi.

Arguvan Ziraat Odası Başkanı Turan Aslantürk ise “Arguvan’da tarım ve hayvancılığı bir birinden bağımsız düşünmek imkansız. Arazilerimizin en iyi şekilde değerlendirerek üretimimizi arttırmak, yem bitkileri yetiştirerek ilçemizdeki hayvancılığa katkı sağlamak istiyoruz. Çalışmalarımızda İl Müdürümüzün ve personellerinin bizlere her zaman destek olacağını biliyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.