16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Semt konakları sanat merkezi gibi

Semt konakları sanat merkezi gibi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren s7emt konakları, mahallelerin kültür-sanat merkezleri haline geldi.

Semt konaklarında öğrencilere yönelik düzenlenen okul derslerine yardımcı kursların yanı sıra sosyal-kültürel faaliyetler ayrı bir canlılık sağlıyor.

Satranç Turnuvası
Her ay farklı bir etkinliğin düzenlendiği semt konakları arasında Şubat ayında Satranç Turnuvası gerçekleştirildi. Turnuvanın finali Melekbaba Semt Konağı’nda düzenlenerek dereceye girenler ödüllendirildi. Her semt konağından iki yarışmacının katıldığı finalde; Melekbaba Semt Konağı’ndan Muhammet Akgeyik birinci, Salköprü Semt Konağı’ndan Çağla Yılmaz ikinci oldu. Yarışmanın birinci ve ikincisi kol saati ile ödüllendirilirken, diğer 12 finaliste de satranç takımı hediye edildi.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, semt konaklarında çok sayıda kültürel ve sosyal etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’ın direktifleri doğrultusunda çocuklarımızın fiziksel ve sosyal gelişimleri için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Semt konaklarımız arasında düzenlediğimiz faaliyetler kapsamında bu ay satranç turnuvası yaptık. Satranç, önemli bir spor. Hayata tek yönlü bakmaktan ziyade farklı açılardan bakabilmeyi öğreten bir oyundur” dedi.

Kur’an-ı Kerim öğrenenlere ödül 
Çarmuzu-Kiltepe Semt Konağı’nda Kur’an-ı Kerim Öğrenme kursu öğrencileri için de ödül töreni düzenlendi. Kısa sürede Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen 4-7 yaş arası çocuklara oyuncak hediye edildi. Hediyeleri Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Kültür ve Eğitim Şube Müdürü Mükremin Yağbasan verdi.
Törende, öğrenciler ilahiler ve şiirler de okudu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.