TürkiyeSON - 15.04.2024 -

Şiddete karşı farkındalık için buluştular

Şiddete karşı farkındalık için buluştular

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve Avrupa Birliği Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Erasmus Gençlik Değişim Projeleri kapsamında desteklenen “Güçlerimizi Birleştirelim” projesi çerçevesinde 5 ülkeden 24 genç Malatya’ya geldi. 9 günlük ziyaret programı kapsamında Avrupalı Gençler, Malatya’da çeşitli programlar gerçekleştirerek ziyaretlerde bulunuyorlar.
984858Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme ve Hibe Projeleri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen proje ile Malatya’da buluşan gençler, kendi aralarında oturumlar gerçekleştirerek; projenin amacı doğrultusunda, medyada cinsiyetçilik özelinde kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda görüşmeler yapıyorlar.

 
Malatya’dan bir grup gencin de katıldığı programlar çerçevesinde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait sosyal merkezler gezildi. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Kadın Kültür ve Spor Merkezi’ni gezen gençler, Kültür ve Sosyal ve İşler Dairesi Başkanı İhsan Gençay’dan burada yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldılar. Daha sonra Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi’ni gezen gençler, buradaki çalışmalar hakkında da merkez koordinatörü Yusuf Ziya Aysundu’dan brifing aldılar. Avrupalı Gençler, daha sonra Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi’ni de gezerek çalışmaları incelediler.
İspanya, Portekiz, Letonya, Hırvatistan ve Yunanistan’dan gelen gençler, ayrıca proje sonunda uluslararası bir bildiri ve kısa film için çalışmalar yapıyorlar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.