17.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Şimdi Özel Hastaneler Düşünsün..

Şimdi Özel Hastaneler Düşünsün..

Malatya Devlet Hastanesi anjiyo ünitesi hizmet vermeye başladı.

Malatya için önemli bir hizmet olan Anjiyo Ünitesi hakkında açıklamalarda bulunan Malatya yeni Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uzm. Dr. Erhan Berk, Malatya yeni Devlet Hastanesi’nin 2013 Ekim ayı itibariyle yeni hizmet binasında hizmet görmeye başladığını söyledi.

’14 kardiyolog hizmet verecek’

“Hastanemizde 14 kardiyolog arkadaşımız mevcut. Malatya artık büyükşehir oldu ve sağlıkta da merkez olmak istiyor. Bunun için de nitelikli hizmetlerin çok ciddi bir şekilde artırılması lazım” diyen Başhekim Berk, “Anjiyo özellikle İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezin’de yapılan bir hizmetti. Bunun dışında özel sektörün de bu işi yaptığını biliyoruz. Ama 2’nci merkez yoktu. Malatya Devlet Hastanesin’de 14 kardiyolog arkadaşımız olduğu için bu hizmetin gerçekten bölge için önemli olduğunu düşündük. Bakanlığımızın bize gönderdiği cihazla altyapısını kurduk. Gerekli bütün tıbbi malzemelerini temin ettik” şeklinde konuştu.

HAYIRLI OLSUN

Anjiyo Ünitesi’nin Malatya ve bölge için hayırlı olmasını dileyen Başhekim Berk, şunları söyledi: “Şu anda kardiyolog arkadaşlarımız bu hizmeti halkımıza sunuyorlar. Balon, stent uygulaması ve her türlü anjiyo hizmetleri yapıyorlar. Hekim sayımız da yeterli olduğu için artık bundan sonra gecenin 3’ünde dahi olsa hasta kalp kriziyle geldiği zaman hızlı bir şekilde acilde müdahalesi yapılıp tanısı konulacak ve hızlı bir şekilde gerekirse anjiyoya alacak şekilde yapacağız. Hizmetin nitelikli sürdürülebilir olması çok önemli. Çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Anjiyo Ünitesi Malatya ve bölgeye hayırlı olsun. Güzel bir hizmet”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.