TürkiyeSON - 23.01.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Sivas’tan Halep’e Anlamlı Yardım

Sivas’tan Halep’e Anlamlı Yardım

Sivillere yönelik kıyım yapılan Halep’te Müslümanlar katledilirken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da buna sessiz kalmayarak mağdur halk için ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar.

Çeşitli yardım dernekleri aracılığıyla Halep’e yardım tırları gönderilirken bir yandan da açılan banka hesap numaraları ile vatandaşlar maddi yardım da bulunmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Bugün de iki çocuk annesi Hüsne Bayır, Halep’te zulüm gören Müslüman halk için 130 liraya bozdurduğu evlilik yüzüğünü Belediye Başkanı Sami Aydın’a Halep’e gönderilmesi için teslim etti.

Hüsne Bayır’ın bu duyarlı davranışından çok etkilendiğini söyleyen Başkan Aydın, “Biz nasıl milletiz, nasıl insanlarız. Gerçekten bu konuda tüylerim diken diken oldu. Allah razı olsun senden” diyerek, bozdurduğu yüzük yerine Hüsne Bayır’a yeni bir yüzük hediye etmek istedi.

Başkan’a yapmış olduğu tekliften dolayı teşekkür eden Bayır, böyle bir teklifi kabul etmeyeceğini söyledi.

Bozdurduğu yüzüğün karşılığı olan 130 lirayı Özel Kalem Müdürlüğü’ne makbuz karşılığında teslim eden Hüsne Bayır “Biz evlerimizde rahat yatıyoruz. Halep’teki çocuklar ‘açız’ diye ağlıyor. Buna dayanamadım. Asgari ücretle çalışan eşimden de müsaade alarak yüzüğümü bozdurdum.” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: