TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Sözüm Meclisten Dışarı

Sözüm Meclisten Dışarı

Bir grup siyasetçi seçim çalışmaları için köylerde gezerlerken tarlasında bir ağaç gölgesine uzanmış bir köylü görürler.Siyasetçi hemen vatandaşa yaklaşır;

Ne yapıyorsun hemşehrim?

“Hiç çalışıyorum” der köylü.

“Bu nasıl çalışma arkadaş burada yatıyorsun?”

Köylü sakin sakin anlatır; “Bak hemşehrim kuyudan eşek su çekiyor. Boynunda bir çan var. Kuyunun etrafında döndükçe çan ses çıkarıyor.Eşek çalışıyor demektir.Eğer çan sesi kesilirse kalkıp deh diyorum eşek devam ediyor.

Anlı şanlı siyasetçi itiraz etmiş; “Olmaz” demiş.” Ya eşek durur başını sallarsa çan ses çıkartır sen çalışıyor zannedersin.Bu yanlış” deyince köylü aynı sükunet ile;

“Ah beyim ah ben sizin gibi akıllı eşeği nereden bulayım” der…

Sözümüz meclisten dışarı. Üzerine alınması gerekenler buyursun.Siyaseti ikbali için yapan siyaset bezirganları bütün makam mevkilere sadece kendisini layık görenler ne kadar doğru düzgün güzel iş varsa sadece kendinde görenler…Tabanı “merhaba” sayıp dikkate almayanlar… Herşey benim olsun diyenler… Fildişi kulelerinden ahkam kesenler…Köyü köylüyü bilmeyip ahkam kesenler…Sözüm meclisten dışarı yinede…Kimse alınmasın.Kimseyi kastetmedim… Adres yok.Alıcı yok….

Doğan Ay

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.