TürkiyeSON - 19.04.2024 -

TECDE BULVARI’NDA DÜZENLEME

TECDE BULVARI’NDA DÜZENLEME

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Malatya’nın önemli ulaşım akslarından biri olan Malatya-Yeşilyurt bağlantı yolunda düzenleme çalışmaları yapıyor.
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz dönemlerde Tecde bölgesinde birçok yol çalışması yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, daha önce Meyvecilik Araştırma Enstitüsü önünde yol genişletme çalışmaları yapmış, 50 metre genişliğinde bulvar açarak, bu dönem içerisinde de asfaltlamıştı. GündoğduCaddesi’nde yol genişletmesi yapıp, Figen Sokak’ta da 500 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde bir yol açan Büyükşehir Belediyesi, Tecde yolunun 2 kilometrelik bölümünde ise düzeltme çalışmaları yapıyor. Tecde Mezarlığından başlayıp, yeni açılmakta olan 50 metrelik bulvarın önüne kadar ki bölüme kadar devam edecek çalışmaların Kurban Bayramı’na kadar bitirilmesi hedefleniyor. Çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğü Tecde yolunda toprak tesviye işlerinin tamamlanmasından sonra altyapı çalışmaları ve asfaltlama çalışmaları yapılacak” denildi.
BAŞKAN ÇAKIR, İNCELEMELERDE BULUNDU
Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Tecde’nin Malatya’nın gelişen önemli bir alt merkezi olduğunu belirten Başkan Ahmet Çakır, Tecde’de 2009 yılından beri çalıştıklarını söyledi. Çalışmalara Cengiz Topel Caddesi’nden başladıklarını kaydeden Başkan Çakır, “7 kilometre uzunluğundaki yolumuzun bu yıl 2 bin 100 metrelik bölümünü yapıyoruz. Daha önce Cengiz Topel ve İsmet Paşa Caddesini düzenlemiştik. Geçen yıl Meyvecilik Araştırma Enstitüsü’nün bulunduğu bölümü yaptık. Bu yıl da Tecde Mezarlığı’ndan başlayıp, yeni açtığımız bulvara kadar ki bölümü yapıyoruz. Yolun kodu çok yüksekti. Şimdi burada o kot düşürülüyor. Yine bölgemizde farklı noktalarda da çalışmalar yapıyoruz. Tecde, Malatya’nın sağlıklı gelişen önemli bir alt merkezi. Bu çalışmalarımızı Kurban Bayramına kadar bitirmeyi arzuluyoruz. Ekiplerimiz gece-gündüz demeden özverili şekilde çalışıyorlar. Hemşerilerimizden bu çalışmaları anlayışla karşılamalarını bekliyoruz” dedi.
Malatya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı çalışmaların Tecde’nin gelişimine katkılar sunduğunu belirten Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ise Tecde’nin büyük bir değişimden geçtiğini söyledi. 3.5 kilometre uzunluğundaki yeni bulvarın 1,5 kilometrelik bölümünün asfaltlanarak hizmete girdiğini ifade eden Muhtar Yiğit, “Mahallemiz ulaşım noktasında önemli arterleri barındırıyor. Gelecekte Malatya’nın yükünü çekecek bu yolların hepsini Büyükşehir Belediyemiz yaptı. Sağlıklı şehirleşmenin bütün gereksinimlerini Büyükşehir Belediyemiz yerine getiriyor. Yeni açılan bulvar bu anlamda iyi bir örnek, Karakavak bölümü de bittiğinde Tecde’den MAŞTİ görünebilecek. Bu çalışmaların en büyük mimarı olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve bütün mesai arkadaşlarına huzurlarınızda bir daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.