22.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

“Tek ses olmalıyız”

“Tek ses olmalıyız”

İnternet Haberciler Cemiyeti Derneği Başkanı Kemal Turgut ve yönetim kurulu üyeleri, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

 

İNTERNET

İnternet Haberciler Cemiyeti Derneği’nin faaliyetleri hakkında Başkan Gürkan’a bilgiler veren İnternet Haberciler Cemiyeti Derneği Başkanı Kemal Turgut, “6 yıldan beri internet haberciliği yapıyorum. Daha sonra arkadaşlarla biraraya gelerek ciddi anlamda bir çalışma başlattık. İnternet Haberciler Cemiyeti’ni 2 aydır kurmuş bulunuyoruz. Oluşumlarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. Yakın iller ve bölge illerimizde şube ve temsilcilikler açacağız. Burada da birimlerimizi oluşturmaya başladık. Çalışmalarımızda istiyoruz ki, internet sitesi, sosyal medyada uğraşan herkesin derneğimize üye olmasını ve tek ses olmak istiyoruz. Malatya’da başka cemiyetler de var. Hatta duayen olarak gösterdiğimiz gazeteciler de bizleri gazeteci olarak görmemektedir. Kimseyi kırmadan, ciddi anlamda işimizi yürütmekteyiz. Önümüzde bir yasa var. O yasa çıktığı zaman internet habercileri de yasayla birlikte daha da güçleneceğimize dair inanıyorum” dedi.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sizleri burada görmekten dolayı memnuniyetimi bildirmek isterim. Habercilikte internet olsun, yazılı ve görsel basın olsun hepsi habercidir. Gözümüzdeki yerleri tarafsız, halkın içerisinde, halkın dertlerini, objektiflerine, gazete yapraklarına, ya da internet sayfalarına yansıtmaktır. Malatya’da internet habercileri olsun, diğer basın çalışanları olsun, gördüğümüz yapı itibariyle gerçekten sosyal sorumluluklarını bilen, sorunlarını öteleyen bir yaklaşım içerisinde çalıştıklarını görmekteyiz. İnternet haberciliği ile ilgili yasal anlamda ki sıkıntılar meclisimiz en kısa zamanda çalışmalarını yapar ve bitirir” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.