TürkiyeSON - 05.02.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Turgut Özal Kütüphaneleri Açılıyor

Turgut Özal Kütüphaneleri Açılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal anısına tüm ilçelere kazandırılan “Turgut Özal Kütüphaneleri”nin ilki düzenlenecek törenle açılacak.

Doğanşehir Yeni Mahalle İçkale Sokak’ta kurulan Turgut Özal Kütüphanesi’nin açılışı 12 Ekim 2015 Pazartesi günü Saat 10.00’da gerçekleştirilecek.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, okuma alışkanlığının artırılmasının yanısıra, özellikle ilçelerde eğitim görmekte olan öğrencilerin sınavlara daha nezih ortamlarda hazırlanmasını sağlamak amacıyla Turgut Özal Kütüphanesi Projesini hayata geçirdiklerini belirterek Doğanşehir’deki açılışa tüm vatandaşları davet ettiğini kaydetti. Başkan Çakır, proje kapsamında Malatya genelinde 17 kütüphane oluşturduklarını açıkladı.

Özal’a vefa

Büyükşehir Belediyesi tarafından SODES kapsamında hazırlanan ilçelere kütüphane kurulmasıyla ilgili projeye, okumaya büyük önem veren hemşerimiz merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal’ın ismi verilerek ayrı bir vefa gösterildi.

10 bin kitap alındı

Malatya’nın tüm ilçelerinde kurulan kütüphanelere yine Büyükşehir Belediyesi tarafından toplamda 10 bin adet kitap temin edildi ve her kütüphaneye bilgisayar ile fotokopi ve tarayıcı özelliklerine sahip yazıcılar verildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: