TürkiyeSON - 07.06.2023 -

Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi Çankırı’da Yapıldı Çankırı Belediyesi sponsorluğu ve fotoboya.com internet sitesi koordinatörlüğünde yürütülen Türk Bayrağı Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni ve Sergisi gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Yunus AVM giriş katında düzenlenen törende dereceye giren fotoğraflara protokol tarafından plaketleri takdim edildi. Yarışmacılar, para ödüllerini ise TSK Vakfı’na bağışladı. 2018 Çankırı Farkındalık Yılı ve 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Türk milletinin milli değeri ve bağımsızlık sembolü olan Türk bayrağının fotoğraf sanatı ile anlatılmasını sağlamak amacı ile düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren yarışmacılar ödüllerini aldı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda 600 fotoğraf arasından birinci İlhan Türkmen, ikinci Yunus Yıldız, üçüncü Tugay Yanmaz olurken Murat AZAKLI Vanguard Özel Ödülüne ise Caner Başer layık görüldü.

Sergilenme ödülüne ise Ahmet Aslan, Aygül Öztürk, Cengiz Pamuk, Erol Yıkmaz, Hakan Gümüş, İclal Demir, İlhan Türkmen, Ozan Yazar, Özlem Özyün, Ramazan Çırakoğlu seçildi. Yarışmacılar ödüllerini protokolün elinden aldı. Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Fotoğraf Sanatçısı Ömür Can Yerli, yarışmada alışılmış formatın dışına çıkılarak nakdi ödül miktarını kazananlar adına TSK Dayanışma Vakfı’na yatırıldığını belirtti. İki yıldır Çankırı Belediyesi ile iş birliği halinde milli değerler üzerine fotoğraf yarışmaları düzenlediklerini söyleyen Yerli, büyük katkılarından dolayı Belediye Başkanı Hüseyin Boz’a teşekkür etti. Belediye Başkanı Hüseyin Boz ise verdiği demeçte “Yarışmamıza katılarak Türk Bayrağı’nın güzelliğini, estetiğini, şanını ve milletimizin kutsal değerlerine olan bağlılığını objektiflerine yansıtarak ön plana çıkaran amatör ve profesyonel fotoğrafçılarımıza, yarışmamızın koordinatörlüğünü üstlenen Fotoğraf Sanatçımız Ömür Can Yerli Beyefendi’ye ve böyle güzel bir fikri bizimle yürüten fotoboya.com site yöneticilerine teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gibi kutlu bir günde fotoğraf arşivlerimize Türk Bayrağı’nın en güzel edalarından oluşan birçok eser kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.

Yarışmamızın para ödülleri ise TSK Dayanışma Vakfı’na kazananlar adına bağış yapılmıştır. Bu da yarışmamıza ayrı bir önem ve anlam kazandırmıştır. Çankırı Belediyesi olarak milletimizin kalbine kök salmış değerlere sahip çıkacak ve her yerde yücelterek nesilden nesile aktarmaya devam edeceğiz. Yarışmamıza yoğun ilgi gösteren ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu. “Türk Bayrağı” Temalı Fotoğraf Sergisi’nde yer alan eserler, daha sonra Tuz Mağarası’nda sergilenmeye devam edecek.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: