27.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

ÜÇ AYLAR VE CUMANIZ MÜBAREK OLSUN

ÜÇ AYLAR VE CUMANIZ MÜBAREK OLSUN

ÜÇ AYLAR TESBİHİ.. (7 NİSAN GECESİ YAPILACAK) Receb’in ilk günü girince Allah rızası için iki rekat nafile namaz kılınır. Sonra samimiyetle günahlara tevbe edilir 111 defa “Allahümme salli ala Muhammed” diye Peygamber Efendimize salat-ü selam getirilir.

Akabinde 1660 defa “ya Allah” diye tesbih çekilir Üç aylar boyunca her gün 1100 kere la ilahe illallah, 100 kere de Muhammedürresulullah diye bu tesbihe devam edilir Bu hal üzere üç ayların sonunda 90 bin kelime-i tevhid çekilecektir 1100 defa la ilahe illallah 100 defa Muhammedürresulullah 100 defa ya Allah 111 defa Allahümme salli ala Muhammed.

BU TESBİHATA YUKARDAKİ ŞEKİLDE DEVAM ETTİĞİMİZDE RAMAZANIN SON GÜNÜ ELİMİZDE 90.000 KELİME-İ TEVHİDİMİZ OLACAK..İNŞAALLAH.. TÜM KARDEŞLERİME AKSATMADAN YAPMAYI TAVSİYE EDİYORUM.. YARIN HAK VAKİ OLDUĞUNDA MEZARDA BİZLERE EN LAZIM OLACAK ZİKİRDİR..ARKAMIZDA OKURLAR OKUMAZLAR BİLİNMEZ..

Bir Ayet “Kim Allah’a karşı yalan uydurandan, ya da onun âyetlerini yalanlayandan daha zalimdir? Şüphesiz ki, zalimler kurtuluşa eremez. ” (En’âm, 6/21) Bir Hadis “Dul ve fakirlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden veya gündüzleri (nafile) oruç tutup, gecelerini (nafile) ibadetle geçiren kimse gibidir.” (Buhârî, “Nafakât”, 1; Müslim, “Zühd”, 41) Bir Dua “Allah’ım! Kalplerimizi birleştir, aramızı ıslah et, bize kurtuluş yollarını göster, bizi karanlıklardan aydınlığa çıkar, bizi her türlü çirkinliklerden, açığından ve gizlisinden uzaklaştır…” (Hâkim, “Te’min”, No:977; İbn Hıbbân, “Ed’ıye”, No: 996)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.