16.06.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

“Ulaşım Kolaylaştıkça Anadolu Şehirlerinde Canlılık Daha da Artıyor”

“Ulaşım Kolaylaştıkça Anadolu Şehirlerinde Canlılık Daha da Artıyor”

“Ulaşım Kolaylaştıkça Anadolu Şehirlerinde Canlılık Daha da Artıyor”

 

Başkan Bakar, “Ulaşımın kolay olduğu yerlerde turizmde de ayrıca daha bir canlılık oluyor. Sivas’ta ulaşım ağını her geçen gün daha da güçlü kılan illerden biri olma yolunda. İstanbul-Sivas arası aktarmasız yüksek hızlı tren seferleri şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

 

İstanbul-Sivas, Sivas İstanbul aktarmasız ekspres yüksek hızlı tren seferleri bugün itibariyle başladı.

 

İstanbul-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı seferlerinin ilki, bugün 4 Mayıs 2024 günü itibariyle sabah 08.40’ta Söğütlüçeşme İstasyonundan kalkarak yola çıktı.

 

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar, İstanbul-Sivas, Sivas İstanbul aktarmasız ekspres yüksek hızlı tren seferlerinin başlaması hakkında açıklama yaptı.

 

Başkan Bakar, “Geçtiğimiz 2023 yılının Nisan ayında Ankara Sivas arası YHT seferleri başlamıştı. Şimdide İstanbul-Sivas arası aktarmasız ekspres Yüksek Hızlı Tren Hattı seferleri başladı. Sivas’a ulaşım yönünden yapılan bu hizmetler ile Sivas her yere daha yakın bir il oldu. Bizler Sivas Turizm Derneği olarak her zaman şunu ifade etmiştik. Ulaşımın kolay olduğu yerlerde turizmde de ayrıca daha bir canlılık oluyor. Sivas’ta ulaşım ağını her geçen gün daha da güçlü kılan illerden biri olma yolunda. Devletimizin Sivas’a sunduğu ulaşım yatırımları her anlamda çok güzel. Karayolları olsun, havayolu olsun, işte şimdi de hızlı tren ağlarının, Sivas’a ulaşması bizleri her anlamda çok mutlu etmiştir. Yapılan ulaşım yatırımları ekonomik ve sosyal hayatı da canlı tutacak. İnşallah yapılan bu ulaşım hizmetlerinden dolayı Sivas’ı herkes daha yakından görecek ve gezme fırsatı bulacak. Tarihi eserlerimizi, yöresel lezzetlerimizi, doğal güzelliklerimizi yakından görmek, gezmek isteyen herkesi bizler bu vesile Sivas’a davet ediyoruz.” şeklinde ifade etti.

 

İstanbul-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattının saatleri hakkında da bilgi veren Başkan Bakar, “Ekspres aktarmasız yüksek hızlı tren, İstanbul’dan 08.40’ta hareket ederek, Sivas’a 15.58’de varacak. Sivas’tan ise 13.00’te hareket ederek, İstanbul’a 20.08’de ulaşacak. YHT ile İstanbul-Sivas arası yolculuk süresi ise 7 saat 18 dakika, Sivas-İstanbul seferi ise 7 saat 8 dakika sürecek. Tabi, Sivas-İstanbul arasında Yozgat, Kırıkkale, Ankara, Eskişehir, Arifiye ve Pendik’te durarak oralardan da yolcu alarak yoluna devam edecek.” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Bakar, kocuşmasının içerisinde havayolu ile İzmir’e ve Antalya’ya uçuşların olmadığına da dikkat çekerek konuşmasına şu şekilde devam etti. “Bizler Sivas Turizm Derneği olarak devlet büyüklerimizden Sivas’ta şu anda uçuşları olmayan, İzmir – Sivas ve Antalya – Sivas arası uçak seferlerinin de şehrimize bir an evvel kazandırılmasından yanayız. Eğer havayolu ile bu iki il ile de uçuş sorunları çözülürse çok memnun oluruz. ” şeklinde dile getirdi.

 

Başkan Bakar, “Bu hizmetlerin şehrimize ve ülkemize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, geçmişten bugüne şehrimizin milletvekillerine, bürokratlarına, Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, ilgili kurum müdürlerimize ve emeği katkısı olan herkese çok teşekkür ederim. İstanbul-Sivas arası aktarmasız yüksek hızlı tren seferleri de şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.