TürkiyeSON - 22.04.2024 -

Ülkü Ocakları açılış rehberi

Ülkü Ocakları açılış rehberi

 

SÜRGÜ’YE ÜLKÜ OCAKLARI AÇILDI

 

Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı açılışı yapıldı.1 Mayıs tarihinde yapılan açılışta Malatya Ülkü Ocakları İl ve ilçe yönetimi yer aldı. Göreve geldiği gün ilçelere hatta beldelere dahi Ülkü Ocakları açmak istediğini, bunun için çalışacaklarını söyleyen Ülkü Ocakları İl Başkanı Fevzi Şahin, hatırlanacağı üzere Akçadağ ilçesinde Ülkü Ocakları açılışını gerçekleştirmişti. Hem Malatya imajı için hem de topluma yarar sağlayacak çalışmalar yürüten Şahin: “Sürgü, Malatyamız için hem coğrafi hem de kültürel ve doğa zenginliği açısından önemli bir beldemizdir. Güney bölgemizden Malatya sınırlarına giriş yaparken karşımıza çıkan ilk yerleşim alanlarından birtanesi olduğu için ve aynı zamanda burada ciddi sayıda ülkücü bir kesim yer aldığı için Ülkü Ocakları açma gereğini hissettik” dedi. Sürgü halkına da desteklerinden dolayı teşekkür eden Şahin: “Bizlere buraya Ülkü Ocakları açılışı yapmayı nasip eden cenab-ı Allah’a sonsuz defa hamdolsun. Emeği geçen herkes sağolsun varolsun. Davamızın gayesi için Sürgü Ülkü Ocaklarına ve onlara destek olan Sürgü halkına teşekkür ediyorum. Göreve getirmiş olduğumuz Tolgahan Tanırgan’ın bu görevi layıkıyla yerine getireceğinden şüphemiz yoktur. Sürgü halkının da takdirini, desteğini alan ülküdaşımıza görevinde başarılar.Sürgü Ülkü Ocakları başkanlık görevine Tolgahan Tanırgan getirildi.

 

 

 

 

e222facd-344a-4997-ad9a-322d1f2fafac

 

 

 

Tanırgan,Ülkü Ocaklarının sancak olarak kabul ettiği ay-yıldızlı bayrağa sarılı Kuran-ı Kerim’i 3 defa öpüp alnına koyarak görevi aldı. İl yönetimine ve İl Başkanı Fevzi Şahin’e teşekkür eden Tanırgan: “Bizleri bu kutsal göreve layık gören İl Ocak Başkanımız sayın Fevzi Şahin’e ve yönetimine teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim önce şehitlerimize, bizi bu göreve layık gören İl Başkanımıza ve bizlere destek olan Sürgü halkına karşı mahcup etmesin” dedi.Açılış ve görev tesliminin ardından çarşı esnafını ziyarette bulunan Fevzi Şahin, esnafla oturup sohbet etti. Malatya için çalışıp çabaladıklarını hem ahlaklı hem de okuyan bireyler yetiştirmek için çaba sarf ettiklerini söyleyen Şahin, esnafında fikirlerini alıp, sorunlarını dinledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.