TürkiyeSON - 28.09.2022 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Uyuşturucu önemli problem

Uyuşturucu önemli problem

1Günümüzde uyuşturucu sorunu, tüm ülkelerde üzerinde hassasiyetle durulması gereken büyük ve önemli bir problem haline gelmiştir. Artan kullanıcı ve bağımlı sayısı, uyuşturucu kaçakçılığındaki yüksek kar payı, terör örgütlerinin bu kardan pay alma arayışı ve teknolojik alanda yaşanan gelişmeler, sorunun hızla büyümesine ve toplumları tehdit eder hale gelmesine neden olmuştur.

Bu sorununun çok boyutlu olması, yürütülecek mücadele faaliyetlerinin ilgili kurumlar arasında etkili bir işbirliği ve koordinasyon çerçevesinde yapılmasını zorunlu hale getirmiştir. Uyuşturucu ile mücadelede başarı; arz ve talebin azaltılması konularında görevli ve sorumlu tüm kurumların koordineli bir şekilde ve işbirliğiyle hareket etmesi ile elde edilebilecektir.

Bu kapsamda, ilimizde uyuşturucu ile mücadele eden ilgili kurumlarımız arasındaki işbirliği ve koordinasyonu tesis etmek amacıyla, Valiliğimiz bünyesinde İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu kurulmuş; mücadele faaliyetlerinin bir plan çerçevesinde yürütülmesini temin etmek üzere de İl Uyuşturucu Eylem Planı hazırlanmıştır.

Reklam

İlimizde oluşturulan Kurul, Vali Süleyman Kamçı’nın başkanlığında bu gün Valiliğimiz 2 nolu Toplantı Salonunda bu gün gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz ile birlikte Adli Tıp Kurumu Grup Başkanlığı,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlığı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl jandarma Komutanlığı,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,  Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü İl Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Kurumu İl Genel Sekreterliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü Yetkilileri katıldı.

Vali Kamçı bu toplantıların yılda üç kez yapılacağını ilk toplantının kendi başkanlığında diğer toplantıların ise Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz Başkanlığında gerçekleştirileceğini belirtti. Türkiye’de 11 ilde Narkotim kurulduğunu ilimizde de aciliyet arz etmemesine rağmen bu tim ile ilgili çalışmaların ilimizde de sürdürüldüğünü dile getiren Vali Kamçı önemli olanın bu sorundan çocuklarımızı kurtarmak ve sorunu sıfıra indirmek olduğunu söyledi. Amacın uyuşturucu kullanımının sıfır olması hiç olmaması gerektiğini de belirterek bu toplantıda da bulunla ilgili alınacak kararların behemehal uygulanmasını istedi. Bu konuda tüm kurum ve kuruluşların üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini, aksi taktirde başarılı olunamayacağını, bu sebeple bu toplantıda alınacak kararların kesinlikle ilgili birimlerce uygulanmasını istedi. Kurul kararlarının takipçisi olacaklarını da söyleyerek çalışmanın başarılı olması ile gençlerin uyuşturucu müptelası ile haşır neşir olmamalarının temin edileceği temennisinde bulunarak toplantıya katılanlara teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Sekretaryasını İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce yürütülen kurulda Müdürlükçe bir brifing verilerek toplantıya geçildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: