24.05.2024 - Safir Şehir Portalı & Firma Rehberi Teması

Vali Kaban, Bakan Tüfenkci İle Birlikte İncelemelerde Bulundu

Vali Kaban, Bakan Tüfenkci İle Birlikte İncelemelerde Bulundu

Vali Kaban ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin su sıkıntısı ile hafta sonu gündemini oluşturan programının son bölümünde Çat Barajı’nda ve Şerefhan Deresi’nde yürütülen çalışmaları yerinde görmek amacı ile düzenlediği inceleme programına katıldı.

Bakan Tüfenkci beraberinde Vali Kaban, Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Adıyaman-Çelikhan İlçe Kaymakamı Adem Kaya, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü İlker Arslan, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve DSİ yöneticileri ile birlikte Çat Barajı ve Çat Barajı’na takviye su için yapımı süren Şerefhan Deresi’ndeki proje sahasında incelemelerde bulundu.

İlk olarak Çat Barajı’na takviye su verilmesi için Şerefhan Deresi’nde yapılan çalışma sahasında incelemelerde bulunuldu. Bakan Tüfenkci’ye Şerefhan Deresi’ndeki çalışmalara müteahhitlik hizmetlerinde yaşanan sıkıntı nedeni ile sözleşmenin iptal edilerek ara verildiği ve yeni bir çalışmanın başlatıldığı bilgisi verildi.

Bakan Tüfenkci, Vali Kaban ve beraberindekiler Çelikhan ilçesi Şerefhan Köyünde vatandaşlarla bir araya gelerek bir süre görüştüler, daha sonra yaşanan kuraklık sorununa acil çözüm olması amacıyla geçici olarak pompajlar aracılığı ile Çat Tüneli’ne su verilmesi çalışmalarını da yerinde incelediler.

DSİ 9. Bölge Müdürlüğünce Çat Barajı gölünün derin noktalarından tünele su pompalayan sistemi de yerinde inceleyerek bilgi alan Bakan Tüfenkci, Vali Kaban ve beraberindekiler Yeşilyurt ilçesine ait Kozluk, Aşağı Köy, Orta Köy, Gedik ve Öncü mahallelerin vatandaşlarla bir araya gelerek vatandaşlarla sohbet ettiler.

Bakan Tüfenkci, Suyun kısa zamanda toprakla ve çiftçilerle buluşacağını, bunun bir nebzede olsa çare olacağını ancak köklü çözümler içinde adımlar atılacağını, mevcut sulanabilir arazilerin bu özelliğini devam ettirmek gerektiğini belirterek bu noktadaki çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti.

Bakan Tüfenkci, Vali Kaban ve diğer yetkililer Yeşilyurt ilçesi Kozluk, Aşağı Köy, Orta Köy, Gedik ve Öncü mahallelerini de ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldiler.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.