TürkiyeSON - 03.06.2023 -

VALİ KABAN, ÖZEL SPORCULARIMIZI ÖDÜLLENDİRDİ

VALİ KABAN, ÖZEL SPORCULARIMIZI ÖDÜLLENDİRDİ

VALİ KABAN, ÖZEL SPORCULARIMIZI ÖDÜLLENDİRDİ

Vali Ali Kaban, Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törenle 19-21 Haziran tarihleri arasında İzmir İlinde düzenlenen Özel Sporcular Cimnastik Türkiye Şampiyonasında derece elde eden özel sporcularımızı kabul etti.

“Fırsat Verirseniz Her Çocuk Başarır” adındaki “Gönül Elçileri Projesi” kapsamında otizm, mental ve down sendromlu çocuklarımızla ile ilgili yapılan faaliyetler çerçevesinde 20 özel sporcumuz İzmir İlinde düzenlenen Özel Sporcular Cimnastik Türkiye Şampiyonasına katılarak 8 altın, 9 gümüş ve 3 bronz madalya olmak üzere toplam 20 madalya alarak başarılar elde etiler.

Antrenör Ali Karaca yaptığı konuşmada, “Öncelikle çok teşekkür ederiz bu imkândan dolayı. Çünkü arkadaşlarımızın hepsi de Türkiye’de tek olan İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümü öğrencileri. Hizmet içi eğitime de fazlasıyla ihtiyaçları vardı. Antalya İli Manavgat ilçesinde düzenlenen programa rehber öğretmenleri, özel eğitim öğretmenleri ve okul müdürleriyle dahil oldu arkadaşlar. Şu anda çok daha donanımlı bir şekilde projemize devam ediyoruz. Haftanın 7 günü sabah 9’dan akşam saat 7’ye kadar bir fiil 320 tane çocuğumuza birebir eğitim veriyoruz . Yaz okulunda en son 96 tane çocuğumuz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz bir salonu sadece bize verdiler.

Tecde Spor Salonunu sadece bize tahsis ettiler şu anda şöyle bir durum oluştu adını bile şöyle değiştirebiliriz Özel Sporcular Tecde Spor Salonu sadece biz kullanıyoruz. Sabah 9’dan akşam 7’ye kadar projemiz devam ediyor en az 110’a yakın otizmli çocuğumuz birebir eğitimine devam ediyor” dedi.

İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümü gönüllü öğrencileri de “Böyle bir projeyle bizlere fırsat verdiğiniz için çok şanslıyız. Okulumuzda aldığımız teorik bilgilerin yanında bu projeyle işin mutfağında daha da geliştiriyoruz kendimizi. Okulu bitirip engelli sporcularımıza dokunamayan sadece

teorik bilgilerle mezun olan öğrenciler var. Bizlere bu imkânları sağladığınız için çok teşekkür ederiz dediler.

Down Sendromlular Dernek Başkan Yardımcısı Nursel Vardı yaptığı konuşmasında, “Sayın Valim proje ile ilgili Antalya iline ben de gittim neler yapılıyor, nasıl bir çalışma içerisindeler diye merak ettim. Gerçekten İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Engellilerde Egzersiz ve Spor Eğitimi bölümü gönüllü öğrencilerimiz saat 8’de eğitime başlıyorlar 11, 11.30 gibi arada yemek falan yiyorlar saat 2,3 gibi tekrar başlıyorlar, bazen akşam da devam ettiler. Gurur duydum, çocukların en sonunda eğitimleri bitti. Ben de sizin adınıza onlara teşekkür etmek istiyorum, bizleri mahcup etmedikleri için. Gerçekten gönüllü dediğimiz hakiki gönüllülüğü orada sergilediler. Çok güzel eğitim gördüler daha donanımlı geldiler. Ben de teşekkür ediyorum. Asıl bu kapıları açtığınız için size teşekkür etmek istiyorum. Belki model oldu bu proje. Türkiye’de ilk ki diğer illerimizde de bu bir model olup yapılmaya devam edilecektir. Ali hocayı çok arıyorlar bu konuyla ilgili. Çok teşekkür ederiz. Allah yolunuzu açık etsin. Bundan daha güzel bir şey olmaz diye düşünüyorum, saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Vali Kaban’da yaptığı konuşmada, “Hakikaten böyle bir çalışmayı biz başlattık, destek verdik ama sizlerin çabası olmasaydı bu iş mümkün olmazdı. Burada bir kere sizde bire bir gönül veriyorsunuz en önemli kısmı o. Hakikaten yürekten bir çabayla. Hepinizde, dernek olarak da, tüm anne babalar olarak da Bu işi bize ilk olarak getiren, yapılabileceğini gösteren Ali hocam olsun, gençlerimiz olsun bu çabalar olmazsa mümkün değil bir adım yol alamazdık. Bu bir ekip çalışması, ortada bir başarı varsa bu ekibindir bunu kabul etmek lazım. Bunun ötesinde tabii ki ben gönüllü gençleri aslında biz dinlensinler diye göndermiştik, çok yoruldular ama oraya da gezemediler yine bu konu üzerinde çalıştılar. Bu anlamda gösterilen bu ciddiyet nadir görülen bir durumdur. Ben tek tek hepinize teşekkür ediyorum. Özel sporcu çocuklarımız her gördüğümde daha da gelişmiş bir tarzda daha da hayatın içinde, bakışlarımdan onu anlıyorsunuz, hayatta daha bir dönmüş ve hayata sarılmış bir vaziyette karşımıza çıkıyorlar. Bir de bu arada aldıkları madalyalar da işin artık böyle kreması. Çok tebrik ederim, başarılar dilerim, sağ olun” dedi.

Tören sonunda Vali Kaban özel sporculara hediyelerini vererek birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: