TürkiyeSON - 24.04.2024 -

Vali Kamçı, Kur’an Kurslarında İncelemelerde Bulundu

Vali Kamçı, Kur’an Kurslarında İncelemelerde Bulundu

Vali Kamçı, hafta sonunda yeni hizmet vermeye başlayan Kur’an kurslarında ve Diyanet Vakfı Yayınevi Malatya Kitabevi’nde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

İlk olarak hayırsever işadamı Sadullah Ilıcak tarafından Tandoğan mahallesinde yaptırılan bodrum katı ve zemin katı hariç Yedi kat olarak inşa edilen yatılı Kur’an kursu binasında incelemelerde bulundu. İl Müftüsü Ümit Çimen, İşadamı Ilıcak, kurs yönetici ve çalışanları tarafından karşılanan Vali Kamçı bina içerisinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Yetkililerden al
ınan bilgiye göre, bodrum katında sığınak, bilgi işlem ünitesi, jeneratör dairesi, su deposu, kalorifer dairesi ve çamaşırhanesi bulunan binanın zemin katında danışma, ziyaretçi odası ve revir yer almakta. Birinci ve ikinci katlarda toplantı ve seminer salonları, yönetici, öğretici ve memurlara ait odaların bulunduğu idari bölümler yer almakta, son beş katta ise on beş adet derslik, on altı adet yatakhane, dört adet belletmen odası, kütüphane, dinlenme salonu, konferans salonu, yemekhane ve mutfak bulunmakta.

Modern ve ihtiyaca cevap verecek şekilde yapılan kurs binasında derslikleri de gezen Vali Kamçı, buradaki öğrencilerle de görüşerek onlardan çalışmaları hakkında bilgi aldı ve kendilerine çalışmalarında başarılar diledi. Vali Kamçı, Ortaokul öğrencilerinin kaldığı Yatılı Kur’an Kursunda okul saatlerinde, okulda eğitim öğretimlerine devam
edenöğrencilerin hazırlanan program çerçevesinde, belirli saatlerde ve belirli süre ile Kur’an kursuna devam ettikleri bilgisini aldı.

Kurs binas
ındaki incelemelerinin ardından aynı binada yer alan Ilıcak Camii’nde de incelemelerde bulunan Vali Kamçı, öğle namazını burada cami cemaati ile birlikte eda etti. Vali Kamçı, binanın ve caminin yapımını sağlayan işadamına teşekkür ederek, bina ve camii ile ilgili beğenisini dile getirdi.

Namaz sonras
ı İl Müftüsü Çimen ile birlikte Beşkonaklar’ da bulunan eski Kent Araştırmaları Merkezi Binasına geçen Vali Kamçı burada da incelemelerde bulunarak İl Müftüsü Çimen’ den burada yürütülecek olan çalışmalar hakkında da bilgiler aldı. Kısa bir süre içerisinde binanın iç düzenlemelerinin yapılarak, Kur’an kursu, Eğitim ve Sohbet salonlarının tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı bilgisi verildi.

Şehir’ in merkezi yerinde Ferhadiye Sokak’ta açılan Diyanet Vakfı Yayınevi Malatya Kitabevi’ni de ziyaret eden Vali Kamçı’ ya, buranın kitap kafe tarzında ve ek olarak çocuklara da yönelik olarak düzenlenmiş modern bir kitapevi olduğu belirtildi. Vatandaşların çocukları ile birlikte gelerek burada oturup, çaylarını içerek hem kendilerine yönelik hem de çocuklarına yönelik kitaplardan yararlanmalarının sağlandığı dile getirildi. Gençlerinde şehrin merkezi bir yerinde bulunan Kitabevinde nezih bir ortamda dini yayın, roman, fantastik ayrımı yapmadan yüzlerce yayınevine ait binlerce dini, milli, edebi, kültürel ve güncel eserleri, sesli ve görüntülü yayın çeşitlerini de inceleme fırsatı bulduklarını belirttiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.