TürkiyeSON - 22.04.2021 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Vatan Partisi Sivas’ta katledilenleri andı

Vatan Partisi Sivas’ta katledilenleri andı
Reklam

Vatan Partisi heyeti, 2 Temmuz 1993’te Sivas’ta katledilen 35 aydınımızın anısına, Madımak Otel’de düzenlenen anma etkinliğinde karanfil bıraktı.
Katliamın 23. Yıldönümünde Sivas’ta düzenlenen Anma etkinliğine heyet olarak katılan Vatan Partisi’ne basın mensuplarının ilgisi yoğundu.
Heyette Vatan Partisi Örgütlenme ve Kardeşlik Bürosu Üyesi Arif Doğan ve Vatan Partisi Sivas İl Başkanı Cumhur Akbulut ile Vatan Partisi Öncü Gençlik Sivas İl Yöneticisi Emrah Zorba yer aldı. Hey…et adına eski Madımak Oteli önünde açıklama yapan Vatan Partisi Örgütlenme ve Kardeşlik Bürosu Üyesi Arif Doğan:
“Karanlık eller yıllardır heryerde işbaşında. Vatanımızı etnik ve mezhepsel temelde bölme girişimlerinde bulunanları iyi tanıyoruz. Uğur Mumcularımızı, Eşref Bitlisleri, Metin Altıokları katleden merkezi iyi tanıyoruz.
Sivas’ta ve Başbağlar ‘da katledenler aynı merkezden yönetiliyor. Amerikan menşeili gladyo merkezli bu katliamların hesabını soracağız. Dün bu katliamları tertipleyenler Doğu ve Güneydoğu’da hendeklere gömülüyorlar. ABD’nin çabaları boşunadır. Çin, Rusya ve Suriye ile komşuluk ilişkilerimizi yeniden düzelteceğiz. Amerika bozguna uğrayacak. “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” ilkemizi yeniden hayata geçireceğiz ve bir daha bu acılar yaşanmayacak ve hesabını soracağız.
Metin Altıok’ları, Hasret Gültekin’leri ve diğer 33 aydınımızı saygı ile anıyoruz.” Dedi.

 

Parti Heyeti olarak, 5 Temmuz 1993’te Erzincan’ın Başbağlar Köyü’nde katledilen 33 yurttaşımız için iki gün sonra düzenlenecek anma etkinliğine de katılacaklarını belirten Arif Doğan açıklamalarına son verdi
Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: