TürkiyeSON - 24.02.2024 -

Yazıhan’da 140 Kilometre Yol Çalışması Yapıldı

Yazıhan’da 140 Kilometre Yol Çalışması Yapıldı

Yazıhan ilçesinde yol hizmetlerini sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, ilçenin önemli grup yollarını kışa hazır hale getirdi.

Malatya’da merkez ilçeler dahil olmak üzere bütün ilçelerde yol yapım, bakım-onarım, açma ve asfaltlama çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, Yazıhan ilçesinde 140 kilometrelik yol çalışması yaptı.

Büyükşehir Belediyesi, Yazıhan ilçesinde, 5 kilometre uzunluğundaki Böğürtlen-İriağaç Mahalle yolu, 3 kilometre uzunluğundaki Buzluk Mahalle yolu, 9 kilometre uzunluğundaki Çivril-Kelosko-Tomolar grup yolu ile 6 kilometre uzunluğundaki Kurugöl-Durucası Mahalle yolu, 2.5 kilometre uzunluğundaki Tenci-Buzluk yolu, 10 kilometre uzunluğundaki Yazıhan-Kömüşhan Mahalle yolu, 1 kilometre uzunluğundaki Mısırdere-Başpınar Mahalle yolu 3.5 kilometre uzunluğunda Yeniköy Cendere grup yolu, 21 kilometre uzunluğundaki Sadıklı Epreme yolu, 1 kilometre uzunluğundaki Başpınar Mahalle yolu ile 11 kilometreuzunluğundaki Kömüşhan Mahalle yolunda çalışmalarını tamamladı.

Köprü genişletildi

Eğribük Mahallesi köprüsünü de genişleten Büyükşehir Belediyesi’nin köprüyü 4 metregenişlikten 9.5 metre genişliğine çıkarıyor. Köprüde inşaat çalışmaları birkaç gün içinde başlayacak.

Yapılan çalışmalar, yerinde incelendi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yazıhan İlçesi’nde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Çakır’ın inceleme gezine AK Parti Milletvekili Öznur Çalık ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk de eşlik etti.

Öztürk: Çok büyük emekler sarf edildi

Yazıhan’a bağlı mahalle yollarının önceden çok dar olduğunu belirten Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Büyükşehir Belediyesinin Yazıhan’ın yollarının yapımında çok büyük emekler sarf ettiğini söyledi.

Bahçe sahiplerinin yolların yapımına önemli destekler sağladığını ifade eden Öztürk, “Acil durumlarda burada ulaşımı sağlamak çok zordu. Şimdi yollarımız standartlara uygun hale getirilerek, tertemiz bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Çakır: İyi işler ortaya çıkardık

Büyükşehir Belediyesinin saha çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, ise ilçelerde yol çalışmaları yapmanın çok zor olmasına rağmen iyi işler ortaya çıkardıklarını söyledi.

Yol hizmetlerini yaparken vatandaşlardan tek ricalarının yol için gerekli terkleri yapması olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Biz bu zor işleri yaparken en büyük destekçimiz vatandaşlarımız. Vatandaşlarımızı bugüne kadar hiç mağdur etmedik. Bize yol terkini yapmış her vatandaşımızın ihtiyacını karşıladık. Biz mevcut yolları asfaltlayıp geçmiyoruz. Yolun altyapı ve genişletmesini yaparak güvenli hale getirdiğimiz gibi standartlara uygunda yapıyoruz. Bugüne kadar yaptığımız yolların büyük bölümü böyle. Ortaya koyduğumuz hedefinde üzerinde işler yaptık. Bu başarı tablosu böyle oluştu. Bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Çalık: Büyükşehir Belediyesi önemli mesafeler katetti

Malatya’nın bütün ilçelerine gittiğini belirten AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, yol hizmetleri noktasında vatandaşlardan çok olumlu ve güzel tepkiler aldıklarını söyledi.

Vatandaşlardan teşekkür almalarının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Çalık, “Büyükşehir Belediyemiz kanalizasyon, içmesuyu ve yol konusunda önemli mesafeler kat etti. Güzel işler ortaya çıkardılar. Vatandaşımızda bu durumdan memnun, huzurlarınızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.