TürkiyeSON - 25.02.2024 -

Yerinde Üretim İle 17 Milyon Liralık Tasarruf Sağlandı

Yerinde Üretim İle 17 Milyon Liralık Tasarruf Sağlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında önemli yatırım ve hizmetler gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi, yerinde üretim yaparak yakıt, nakliye giderleri başta olmak üzere birçok kalemde toplam 17 milyon liralık tasarruf sağladı.
Yol ve asfalt çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi, kurduğu tesisler ile birlikte önemli miktarda tasarruf sağladı. Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan taş ocaklarında 521 bin m3 asfalt alt temel ve temel malzemesi (agrega), asfalt şantiyesinde 476 bin ton asfalt üretimi, asfalt plentinde 35 bin ton asfalt üretimi yapılırken, yenilenerek kapasitesi artırılan asfalt emülsiyon merkezinde ise 8 bin 520 ton emülsiyon üretildi. İlçelerin gelişimini doğrudan etkileyecek, alt yapı sorunlarını çözecek tesisleri Malatya’nın her ilçesine kazandıran Büyükşehir Belediyesi bu tesisler sayesinde 1 yılda önemli miktarlarda tasarruf sağladı. Yerinde üretim yaparak yakıt, nakliye giderleri başta olmak üzere birçok kalemde toplam 17 milyon liranın üzerinde tasarruf sağlayan Büyükşehir Belediyesi, kaliteli malzeme üreterek, yolların daha uzun ömürlü olmasını da sağlıyor. Tasarruf edilen kalemler ise mobil konkasörler sayesinde 3 milyon 300 bin TL, mobil asfalt plenti 425 bin TL, emülsiyon merkezi 8.5 milyon TL, taş ocakları 4 milyon TL, büz fabrikası 800 bin TL. Büyükşehir Belediyesi 2015 yılı içerisinde Malatya genelinde bin 200 kilometre asfaltlama çalışması, 368 kilometre stabilize yol çalışması, 751 kilometre asfalt bakım-onarım çalışması, 475 kilometre yol genişletmesi, 132 kilometre yeni yol açma çalışması, 12 adet köprü yaptı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.