24.07.2024 -Türkiye Son Habercilikte Son

Yeşilyurt Belediyesi Ekipleri Çöp Evi Temizleyip, Dezenfekte Etti

Yeşilyurt Belediyesi Ekipleri Çöp Evi Temizleyip, Dezenfekte Etti

Yeşilyurt Belediyesi Ekipleri Çöp Evi Temizleyip, Dezenfekte Etti

Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşler Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü Ekipleri, Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesindeki çöp evi temizleyerek dezenfekte etti. Evden yedi kamyon çöp çıkartılırken, mahalle sakinleri evin içini ve çevresini temizleyen Yeşilyurt Belediyesi ekiplerine teşekkür etti.

Yeşilyurt İlçe sınırlarındaki Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesinde ikamet eden vatandaşların ihbarı üzerine hareket geçen Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşler Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşler Müdürlüğü Ekipleri, içerisinde yığılan çöplerden dolayı yaşanmaz hale gelip, sağlık ve görüntü yönünden çevreyi tehdit eden çöp evin etrafında detaylı bir inceleme yapıp, temizlik için resmi prosedürleri yerine getirdi.

Biriktirilen çöplerden dolayı kötü kokuların yayıldığı ve haşerelerin sardığı eve giren Yeşilyurt Belediye personelleri, evin içinin yanı sıra bahçeye atılmış olan kullanılamayacak duruma gelmiş eşyalar ve kıyafetlerle birlikte katı atıkları toplayarak kamyonlara yüklediler. Yedi kamyon çöpün çıkarıldığı ev baştan aşağıya temizlenerek dezenfekte edildi.

Gazi Mahalle Muhtarı Hüseyin Başıbüyük ile mahalle sakinleri yapılan çalışmalardan dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getirirken, “Bu çalışmaların gerçekleştirilmesi talimatını veren Belediye Başkanımız Prof.Dr.İlhan Geçit başta olmak üzere tüm belediye personeline teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.

Çalışmalara ilişkin bilgiler veren Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşler Müdürü Emin Gölgeli, vatandaşların sağlığını tehdit eden tüm unsurlarla sonuna kadar mücadele ettiklerini söyledi.
Yeşilyurt’un her noktasının sağlıklı ve temiz olabilmesi için görev ve yetki alanındaki çalışmaları 7/24 yerine getirdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediyesi Zabıta İşler Müdürü Emin Gölgeli, “ Gazi Mahallesi Medeniyet Caddesinde yaşayan mahalle sakinlerimiz belediyemize başvuru yaparak mahallelerinde bulunan bir evde çöp biriktirilmesi neticesinde kötü kokular yayıldığını, pis koku ve sineklerden dolayı pencerelerini daha açamadıklarına yönelik şikâyette bulundular. Zabıta ve Temizlik İşler Müdürlüğü olarak ta bölgeye gelerek gerekli incelemelerin ardından biriktirilen çöpler, eşyalar, kıyafetler ve atık malzemelerden dolayı insan ve çevre sağlığını tehdit eden buradaki ev ile bahçesinde gerekli çalışmaları yerine getirdik. Uzun bir çalışma neticesinde evin içi ve bahçesinden yedi kamyon çöp çıkarıldı, temizlik personelleri ise genel bir temizlik çalışması yaparak dezenfekte ettiler. İlçemizin her noktasının temiz, düzenli ve sağlıklı olabilmesi için bu yöndeki hizmetlere büyük bir ehemmiyet gösteren aynı zamanda hekim olan Belediye Başkanımız Prof.Dr.İlhan Geçit’in talimatları çerçevesinde çevre ve insan sağlığını tehdit eden unsurlara karşı taviz vermeden, işimizi ciddiyetle sürdürmekteyiz. Belediye Başkanımız halk sağlığının korunmasına yönelik olaylara ivedilikle müdahale etmemiz ve denetimleri yapmamız konusunda bizleri uyarmaktadır, bizlerde bu konuda titiz bir şekilde çalışıyoruz. Bugün ki çöp evin temizlenmesinde emek sarf eden herkese ve mesai arkadaşlarımıza Belediye Başkanımız adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.