TürkiyeSON - 29.01.2023 -
Türkiye Son   Habercilikte Son

Yıldızlar Güreş Şampiyonasında 11 Madalya Yeşilyurt Spor Kulübünün

Yıldızlar Güreş Şampiyonasında 11 Madalya Yeşilyurt Spor Kulübünün

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Yıldızlar Grekoromen güreş şampiyonasında Malatya Yeşilyurt Belediyesi Spor güreşçileri 4 birincilik, 5 ikincilik, 2 üçüncülük aldı. Aldıkları birinciliklerle takım halinde İstanbul Uluslararası Avrupa Cumhuriyet Kupasına katılmayı hak ederek bu kupada da 5. oldular.

Yeşilyurt güreş takımı ve antrenörleri elde ettikleri bu başarıdan sonra Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı ziyaret ederek yeni hedeflerini anlattılar.

Polat: “Yeşilyurt Spor Kulübü Sporun Her Alanında Etkili Olmalıdır.”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat yaptığı konuşmada, “Yeşilyurt’ta ve Konak ta spor kulüplerimiz büyük gayretler içerisindeler. Güreş kulübü hocalarımız olan Hanifi ve Mahmut hocam bizim geleceğimiz olan sporcu gençlerimizle birlikte ziyaret ettiler. Spor faaliyetlerini bir bütün olarak gören Malatya Yeşilyurt Kulüp hocası Dursun Sucu Hocamda sadece futbol konusunda değil sporun her branşında çabalarını ve başarılarını ortaya koyuyorlar. Bu yaz itibariyle de yaklaşık 800 çocuğumuza Yeşilyurt spor kulübü olarak destek verdiler. Malatya Yeşilyurt Spor Kulübümüz, sadece futbolla değil, diğer spor branşlarında da ilgilenen sporculara gerekli desteği vermektedir. Çocuklarımız gelişimleri için, bedenen sağlıklı olmaları için, zihnen sağlıklı olmaları için spor yapmaları şarttır. Onlara bu imkânı sağlamak bizlerin önemli bir sorumluluğudur. Tabi ki yolda ilerlerken, fedakârca hiçbir karşılık beklemeden sporcularımıza ışık olan hocalarımızı da tebrik ediyorum. İstanbul’da yapılan Avrupa Uluslar Arası Cumhuriyet Turnuvasında Yeşilyurt spor kulübümüz 2 beşincilik alarak göğsümüzü kabartmıştır. Tüm sporcu kardeşlerime ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum ve elde ettikleri bu başarıdan dolayı da tebrik ediyorum.” dedi.

Hacı Uğur Polat’ın konuşmasının ardından ileriye yönelik projelerini anlatan antrenörler Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ettiler. Daha sonra sporcularla ayrı ayrı fotoğraf çektiren Polat sporcuların görüş ve önerilerini de dikkatle dinledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanıma bizlere olan ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyorum dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: