TürkiyeSON - 04.12.2023 -

Belediye moloz ekibi kurdu…Cezada kesecek!..

Belediye moloz ekibi kurdu…Cezada kesecek!..

Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıklarının yönetimi ve uygulamaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.DSC_6503 DSC_6509

Büyükşehir Belediyesi Beydağı Toplantı Salonunda Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan başkanlığında gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Alican Bozkurt, Çevre Koruma Şube Müdürü Ahmet Özer, Atık Yönetim ve İlaçlama Şube Müdürü Şaban Aşıcı ile hafriyat toprağı ile inşaat yıkıntı atıkları işi yapan özel sektör temsilciler katıldılar.

Toplantı sırasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürürlükteki Hafriyat Yönetmelikleri uygulamaları başta olmak üzere sahada uyulması gereken mevzuatlar bir bir sunum eşliğinde anlatıldı.

Toplantının içeriğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Alican Bozkurt, daha yaşanılabilir ve temiz bir çevre için gayret sarf ettiklerini belirterek, Malatya geneline rast gele bırakılan toprak ve inşaat atıklarının çevre kirliliğine ve görüntü kirliliğine sebep olduğunu söyledi.
Kaçak döküm yapanlara cezai müeyyide uygulanacak

Konuyla ilgili olarak uzun süredir çalıştıklarını ifade eder Bozkurt, “Toprak ve inşaat atıkları ile ilgili olarak Battalgazi bölgemizde yer tespiti yapıldı. Yeşilyurt bölgemizde ise yer tespit çalışmaları sürüyor. Toprak ve inşaat atıklarını Battalgazi Orduzu mevkisinde bulunan vahşi katı atık sahası olarak belirledik. Alınan karar komisyonumuzda ve Büyükşehir belediye meclisimizde kabul edildi. Bundan sonra bütün atıkları burada toplayacağız. Kaçak döküm yapanlara gerekli cezalar uygulanacak. Bunun için 7 ekip kurduk. Bu ekiplerimizin 3’ü gece çalışacak. Her yerde denetimler yapacağız. Hafriyat işi yapan bütün araçlarda gprs zorunluluğu var. Gerekli teçhizatları bulunmayan hiçbir aracın bu işleri yapmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: