TürkiyeSON - 23.02.2024 -

(ÇOGEP) “Ümidimiz Gençler Umudumuz Yarınlar”

(ÇOGEP) “Ümidimiz Gençler Umudumuz Yarınlar”

Malatya Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından, Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında yürütülmekte olan “Ümidimiz Gençler Umudumuz Yarınlar” projesi ile; hedef kitlemiz içerisinde yer alan çocuk ve gençlerin toplumsallaşma sürecine katkıda bulunmak, çocukları eğitime motive ederek eğitimlerine devam etmelerini sağlamak ve geleceğe dair müspet hedefler belirlemelerini temin etmek amaçlanmıştır.
Bu çerçevede; Talep Edilen Sportif Alanda Turnuva Düzenlenmesi faaliyetleri kapsamında, gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak tutulması ve farklı spor dallarının gençler arasında teşvik edilerek spordaki yeteneklerinin ortaya çıkarılması amacıyla 11 Kasım 2015 tarihinde 10:00/16:00 saatleri arasında, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Atletizm Pistinde, Battalgazi ve Yeşilyurt İlçelerimizde bulunan resmi liselerde öğrenim gören ve sağlık durumu spor yapmaya elverişli öğrenciler arasında “100 m erkekler-bayanlar, 800 m bayanlar, 1500 m erkekler, uzun atlama erkekler-bayanlar, cirit atma erkekler-bayanlar, gülle atma erkekler-bayanlar kategorilerinde atletizm yarışmaları” düzenlenmiştir. Yarışmalara yaklaşık 300 öğrenci, sorumlu öğretmenleri ve 14 Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli personel katılmıştır. Dereceye giren sporculara madalyaları verilmiş olup, ödülleri ileri bir tarihte verilecektir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.